Yerel seçim gündemi ne zaman başlar

Yerel seçimlere 51 gün kaldı ama ülkece hiç gündeme giremedik gibi ya. Hadi ülkenin derdi başından aşkın da seçim programları, belediye başkanlarının proje duyuruları, youtube kanallarına konuk olan siyasiler falan hiçbir şey yok.

Ben seçim, hatta özellikle yerel seçim, sevdalısı biriyim. Her seçim hüsran olsa da seçim öncesi gündem takibine bayılırım, yerel seçimlerde hayatımda gitmediğim şehirler için olan projelere bakıp hmm bu iyi, bu dandik falan derim ama yok yani kimse ne bi proje lansmanı yaptı ne bi proje tanıtım broşürü çıktı, en fazla 10-15 dakikalık bi iki tv programı gördüm bazı adaylardan ama onun dışında hiç denk gelmedim de tv kanallarının youtube hesaplarında adayları.

Mesela 3 yıldır orada yaşamasam da İzmirliyim. Yeni bir aday var CHP'den. Sırf belki bi şey paylaşır da görürüm diye adamı takip ediyorum tüm platformlardan. Anca dernek falan geziyor bir haftadır. Şimdi yaşadığım Eskişehir'de 30 sene Büyükerşen döneminden sonra yeni aday var, bi iki yere çıkıp kısaca konuştu ama projeden bahsetmiyor. Rakibini izledim o da bahsetmemiş işin tuhafı. Çok muğlak trafiği çözücez, sosyal yardım yapıcaz gibi şeyler.

Ne zaman gireriz bu moda illa son bir ay kalınca mı? Tamam ülkede aym krizi, yoksulluk, göçmenler gibi her gün bir yeni kriz tadında bir gündem var da şöyle bi moda girelim artık ya :( Bi de durmadan herkes sosyal yardım vaadinde bulunuyor. Korkum sosyal yardım uğruna kimse şehirlere yatırımda bulunmayacak.

Neyse kısacası bak şurda şu adayın proje kitapçığı var, şu kanala bu çıktı izleyebilirsin gibi link paylaşımlarına da açığım. Podcast tadında dinlemeyi seviyorum. Teşekkürler

daha çok erken çünkü. şu an yapılan her şey olumlu veya olumsuz fark etmeksizin unutulacak. son 10-15 gün önemli.

  • yazar yazmaz yazan yazar  (09.02.24 15:54:54)
tek partili dönem haricinde belki Türkiye en sakin seçimine gidiyor çünkü siyasetin artık çözümsüzlük olduğunu 28 mayıs seçiminde muhalif kesin net olarak anladı. avrupadaki seçimler gibi katılımın düşük olduğu bir seçime gidiliyor bence. 3 4 şehir dışında şu an bile sonucu belli olmayan şehir yok.

  • mikahakkinen  (09.02.24 16:52:14)