Banka Web Servislerini kullanan var mı?

API değil, web servis.

Yalnızca hesap hareketlerimi listelemek istiyorum web servis vasıtasıyla.

Normalde bunun prosedürü;
Banka tarafından bi username-password generate edilip o kullanılarak hesap hareketlerine ulaşılır. (Kullanıcı ilgili sabit ip lere, ilgili hesaplar için bağlanma isteği gönderir)

Ancak bankaların açık dokümantasyonlarının tamamı API tabanlı. O da bir ton iş, kullanıcıyı uygulamada otorize edeceksin vs. vs. hiç uğraşmak istediğim süreçler değil.

-----

Tüm webi aradım taradım şu web servislere ulaşamadım.
Mail falan da atıyoruz da, bi ton bürokrasi.

Bilgisi olan var mıdır?
Hangi bankalar açık web servis hizmeti veriyor?

Hangi bankanın ne servisi var sorusunun cevabını linkteki listeden bakın. Sonra ilgili banka için araştırın veya banka ile görüşün:

finteo.com.tr

Hayatta bazı şeyler, mesela para hareketleri gibi, hukuki sorumluluklar nedeniyle özeldir. Sadece uyduruk bir web servis ile erişme imkanı bu yüzden olmayabilir.

Mesela bankaya giriş yapınca, aynı token ile edevlete de girebilirsiniz. Sonuçları çok fena feci olan şeyler yapabilirsiniz. Hayat o kadar basit değil :)
  • alfired  (09.02.24 20:13:40)