En son oynadığınız güzel oyunlar. PC. Puzzle/survival/horror vs.

Ey gamer'lar, en son oynadığınız güzel oyunlar neler? PC için soruyorum daha çok.

Puzzle platformer/survival/horror/story rich severim. Ama onun dışında da önerebilirsiniz. Az bilindik de önerebilirsiniz. 2010'dan sonra gibi olsa daha iyi olur. Ama çok iyiyse önerin yine de.

En son oynadığım Puzzle Platformer:
NaissanceE
2014 yapımı. İlginçti baya.

En son oynadığım Survival Horror:
Visage
2018 yapımı. Korkunçtu.

Onun dışında en son oynadıklarım, beğendiğim:
- Viewfinder (oynadığım en ilginç oyunlardan biri)
- God of War (yeni çıkanlardan PC versiyonu)
- Bramble: The Mountain King
- Middle Earth Shadow of Mordor
- Little Nightmares 2
- NieR:Automata

Daha önce oynadığım bunun gibi veya sevdiğim oyunlar:
- The Evil Within 1,2
- Shadow of the Tomb Raider
- Rise of the Tomb Raider
- Uncharted serisi
- Alien Isolation
- Outlast 1,2
- The Swapper
- Portal 1,2
- Antichamber
- Layers of Fear

Çoğu bilindik oyunu biliyorum zaten. Çoğu bilindik platformları da oynadım:
- Limbo, Machinarium, Botanicula, Inside, Ori, Never Alone, Brothers: A Tale of Two Sons, Gris, Braid, Trine serisi, Mark of the Ninja vs.

Çok oyun oynadım. Aklıma gelmeyen birçok oyun vardır. Siz önerin yine de bildiğinizi veya aklınıza ne geliyorsa.

Portal tadında bir puzzle oyunu olarak Talos Principle iyidir. İkincisi de geldi kasım ayında

  • nundu  (08.02.24 19:53:15)
Son zamanlarda puzzle ve story rich olarak oynadigim en iyi oyun forgotten citydi. Pisman etmez

  • floydian  (08.02.24 23:08:33)
@aman üstüme geliyorlar

dogada survival tarzi pek oynamadim. degerlendirecegim onerilerini.

"this war of mine" oynamistim, guzeldi.

@nundu
"Talos Principle" biliyordum ama hep ertelemisim oynamayi. oynayim bi artik.

@floydian
"forgotten city" hic duymamistim. steam'den baktim. ilginc duruyor. oynarim kesin.
store.steampowered.com
  • ermanen  (09.02.24 13:32:38)
Bu yıl popüler oyunlar oynadım hep. Baldur's Gate 3, God of War, Hogwarts Legacy, , Last of Us, Mafia (remastered olarak), Red Dead Redemption 2 ve Witcher 3.

1,5 yılda 1254125125 tane oyun aldım. Fiyatları ve dolara geçişi ön görerek. O yüzden beni bekleyen bir sürü oyun var ama zaman yok tabii ki. Kingdom Come: Deliverance ve Elden Ring var şu an hedefimde. Bir ara da Star Wars: Jedi Survivor, Assassin's Creed serisi, Plague tale vs. diye devam ederim.

Bütün bunları yaparken arada dönüp dolaşıp 512512512 yıldır oynadığım Heroes III, Civilization V ve FM var.

Yukarıdaki oyunlara ek olarak istediğin kategorilerde tavsiyelere gelirsek "en son" kaygısı olmayacaksa şunları oynamanı öneririm:

- Alan Wake
- Amnesia serisi
- Batman Arkham serisi
- Dragon Age serisi
- Dying Light
- Fallout serisi
- Far Cry (hangisi en iyi olur bilemedim)
- Ken Follet's The Pillars of the Earth
- Star Wars Knights of the Old Republic
- The Walking Dead (Telltale oyunu olan)
  • nawar  (09.02.24 13:48:03)
@nawar

guzel oneriler. yazdiklarindan oynadiklarim:
- Amnesia serisi
- Batman Arkham serisi
- Fallout serisi

Digerlerinden bikaci Steam'de duruyor oynamadim hala. "Last of Us" hep merak etmistim, PS yok diye oynayamamistim. PC'ye de geldi sonra. Oynayacagim kesin. Baldur's Gate 3'te story rich diyorlar, onu da dusunuyorum. Baldur's Gate birincisi cocuklugumun oyunu.
  • ermanen  (09.02.24 16:17:50)
The Misadventures of P.B. Winterbottom oldukça keyifliydi, belirttiklerinize ek olarak.

  • lüzumsuz adam  (09.02.24 16:37:04)