[]

Hasta olan muhabbet kuşumuz

Yaklaşık 2 senedir bizde olan muhabbet kuşumuz son bir aydır çok tuhaf davranmaya başladı. Önce güneş çarpması nedeniyle nezle oldu. Yemek yiyordu ama hiç konuşmuyor ve ötmüyordu. Sürekli uyukluyordu. Sadece yardım ister gibi cik diye ses çıkarabiliyordu. Veterinere götürdük soğuk kapmış dedi, Antibiyotik ve vitamin verdi. Nezlesi iyileşti, şimdi keyfi yerinde. Ama gün içinde sık sık kal geliyor, donuyor, bakışları duruşu donuklaşıyor. Bacaklarını kontrol edemiyor, poposunun üstüne oturup kalıyor. Normalde ele alınmayı sevmez ama kal geline tepki veremiyor. Bir an enerji bulup uçmak isterse uçarken önünü mü göremiyor bilmiyorum duvara doğru uçup çarpıyor, konmak istediği yeri ıskalayıp düşüyor. Çok keyifliyken bir anda donuyor, saf saf bakınmaya başlıyor.

Kuşun yaşını bilmiyoruz çünkü bize başka bir evden uçtu geldi. Bize geldiğinde de yetişkindi. Bizdeki 2. senesinin içindeyiz.

Sizce ne olabilir, böyle bir durum görüldü mü daha önce?

foto 1: Hasta halinin resmi: hizliresim.com
foto 2: Kendine gelince: hizliresim.com

video 1: video.imgyukle.com
video 2: video.imgyukle.com

foto 3: hizliresim.com
foto 4: hizliresim.com
foto 5: hizliresim.com
foto 6: hizliresim.com

Aydın'da veteriner önerebilirsiniz..

 
kuşunuz streste ve yorgun. muhabbet kuşları için vitaminler oluyor. onlardan alıp suyuna damlatın. suyunu hergün degiştirin.kafesini de 2 günde bir temizleyin. elinize zorla alıp mıncıklamayın. kuşunuz erkek ve 3 yaş dolaylarında. kızışmış ve eş istiyor


  • limonlu eksi  (06.02.24 11:54:30 ~ 11:54:57) 
Haklı olabilirsiniz ama anlık felç geçirmiş gibi halleri sizce başka bir hastalık belirtisi değil midir? @limonlu eksi


  • ilkinci  (06.02.24 13:55:39) 
İzmirde Burak Uçar var kuş veterineri, ulaşma imkanınız olursa onunla görüşün bence. Sadece kuş bakıyor.


  • ofelia  (06.02.24 23:20:40) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.