maksimum kaç km’lik araç?

ikinci el arabada maksimum kaç km’lik araçlar düşünülebilir? benim kafamda maksimum eşik hep 100.000 ama bu eşiği herhangi bir bilgiye dayalı olarak koymadım. sizce kaç olmalı?

not: benzinli ve otomatik araçlar için.

bir soru daha sorayım bu vesileyle. 3 yıllık 100.000 km'lik bir araç mı daha fazla yaşlanmıştır, 6 yıllık 50.000 km'lik bir araç mı? (rakamlar farazi). hangisi daha az sorun yaşatır?

tamamen kişisel ben 70 bin üzeri benzinli için dizel içinde 60 bin üzerini koyarım. tamamen subjektif

  • mikahakkinen  (05.02.24 17:11:41)
Benim de eşiğim 100bin aslında ama burda sadece km dışında baika bir sürü parametre karar vermede önemli oluyor.

Aracın kimin kullandığı
Aracın nerde ne amaçla kullanıldığı
Aracın markası

vs

Bütçeye göre değişken hususlar.

Ama yukardaki soruya göre 3 yıllık 100bin kesin daha fazla yaşlanmıştır.
  • AlsterWasser  (05.02.24 17:24:22)
20 senedir arac kullaniyorum hic sifir arac almadim.
40-60bin km arasinda almaya calisiyorum araclari, 3-4 yasinda oluyorlar genelde.
senede 30bin km civari yol yapiyorum.
3-4 sene sonra 150-160bin km arasinda satiyorum.

10 yasinda alip kmsi cok dusuk arac almak bence mantikli degil, zira cogunlukla oturmus araclar da ciddi bas agrilari acabiliyor.
  • cooperr  (05.02.24 19:21:04)
Valla benim aracın biri 380binde(dizel) digeri 320binde(benzinli) tamamen bakımla alakalı bir durum. İkisinden de memnunum bu arada zorunluluktan tutmuyorum.

  • mirty  (06.02.24 02:11:02)