Yapana imrendiğiniz bir şey?

Nasıl yapıldığı hakkında hiç bir fikrinizin olmadığı ama yapana saygı duyup yaptığı şeyin çok zor olduğunu düşündüğünüz şey nedir?

Örnek: pilotluk ya da piyanist vs.

Turkiye'de futbol hakemligi
Cerrahlar: ben dusundukce igreniyorum, adamlar kadinlar bagirsakmis, prostatmis nelerle ugrasiyorlar, kesip dikiyorlar.

  • freedonia  (05.02.24 00:15:30)
Askerlik ve polislik
Itfaiyecilik

Hayatlarını tehlikeye atmalari çok enteresan geliyor.
Pilot umrumda değil de savaş pilot baya fantastik bir olay misal.

Imrenmiyorum tabi, sadece hayatını tehlikeye atan kişilere saygım var.
  • logisticsmanager  (05.02.24 00:28:32)
cerrahlık +1

benim için ameliyat yapmayan doktor tam doktor sayılmaz. bana göre tabi.
ek olarak -otopsi yapan adli tıp uzmanları

-lağım temizleyicileri
-hayvanat bahçelerinde özellikle vahşi hayvan bakıcıları
-dağcılar
-miras yoluyla değil liyakat sahibi, çok büyük holdingleri, markaları yöneten ceo'lar
  • jepa  (05.02.24 00:31:45)
Bir video seyrettim. Kaya tırmanıcısı bir kız vardı. Ona çok imrendim en son. Çok güçlü olmalı. O seviyeye gelebilmek için çok çalışmış olmalı.
Zevk aldığı bir şey için o kadar motive olabilen insanların yüreğinde asla kötülük, haset barınmaz diye düşünüyorum.
O işi yaparken asla başka bir şey düşünemiyor olmaları onları tüm streslerinden arındırıyor olmalı.
Bir de motor kullanan kızlara çok imreniyorum.
  • Tina  (05.02.24 00:31:52)
Sağlıklı, kaslı vücudu olan
El lezzeti olan gastronomi bilgisi yüksek
Müzik kulağı olan insanlar

Bu kişilere imreniyorum.

Tüm insanlara saygı duyuyorum o ayrı, herkesin hayatı birbirinden zor.
  • ruhen hastayim ben  (05.02.24 00:54:03)
havada takla atabilen bir kiz var. iki uc kez bile atiyor. ben zeminde bile zor. cok imreniyorum. instagram gonderilini izleyip ic greciriyorum.
ip atlayabilenlere, hele boyle sekilli atlayabilenlere de imreniyorum.

enstruman calanlara imreniyorum.

zor degil belki ama disiplin isteyen isler... o da bende yok...
  • supergirl  (05.02.24 00:59:52)
guzel dans edenler ve jet pılotlari.

  • durgunfoton  (05.02.24 01:25:35)
Gazzedekilerin hali.
Adam, tanınmayacak haldeki çocuğunu iki eliyle tutarak yine aşırıya kaçmadan sakin bi şekilde üzülüyor..

  • diyecevaplandı  (05.02.24 03:05:34)
absolut kulak+1

bunun yanında mühendislik alanında (özellikle bilgisayar/ee) devrim yapan kişilere inanılmaz imreniyorum, tanışma şansım olduysa da peygamber gibi bakıyorum.

(bkz: erdal arıkan)
  • gule gule  (05.02.24 06:25:52 ~ 06:26:20)
Cerrah lar

Adam icini aciyor
Sorunu buluyor
Duzeltiyor
Sonra kapatiyor
Ve iyilesiyorsun
  • duyurukullanıcısı  (05.02.24 09:13:13)
belirli bir süre düzenli olarak calisthenics yapanlara
amatör olarak koşmasına karşın maratonu mesela 3:30 altında bitirenlere

bunlar yapmak isteyip de henüz yapamadıklarım.

bunların dışında cerrah +1
sıfırdan ciddi bi' yere gelenlere ( hırsla değil ama azimle ) hırsa karşı önyargılıyım biraz.
  • kumandanim  (05.02.24 09:19:51)
epey dusundum ve "ben bunu herhalde yapamam" dedigim tek sey sinir karakolunda askerlik olurdu diye dusunuyorum.

cerrahlik pilotluk ozel bir sey gerektirmiyor. lisansini al pazartesi basla isleri onlar fakat bu apayri bir sey. gecenlerde eski bir tv programinda bir tugay komutanini izledim. anlattigina gore bir tepenin sivrisini siper alarak kurulan cadirimsi bir yerde iki aya yakin kaliyorlarmis askerler siniri korumak icin. tuvalet yok banyo yok ve 24 saat olum tehlikesi ile bas basa. nitekim o donem yapilan bir baskinda da sehit oldu bircogu.

gercekten insana hayatini sorgulatiyor. bu hayat hic adil degil.
  • bohr atom modeli  (05.02.24 12:23:08 ~ 12:24:00)