[]

fiziki altınını ne yapalım

Bir miktar fiziki altın var.

1) bir ses banka hesabına aktar diyor. (Ek getirisi yok)
2) Diğer iç ses kasa tut ve bankada kalsın diyor (deprem sebebiyle çekingenim)
3) Altın mevduat (çok az getirili)
4) Altın sertifika falan yazılmış emin olamadım. (Bunu da nasıl alırız bilmiyorum)
5) siz ne yaptınız?

Teşekkürler

Hiçbir cevap yada öneri yatırım tavsiyesi değildir. Sadece enstrümanları öğrenmek ve sizlerin fikrini öğrenmek istedim.

 
Offline kalsin, arjantin gibi olursak market sana bedava kalcak


  • lapaz  (04.02.24 16:49:27) 
Bankaya gram olarak aktarıp ileride bozmak istediğinde büyük zarar ediyorsun. Ben fiziki olarak kalmasını tercih ederim. Yeriniz güvenli değilse kasa kiralayın. Bazı bankalar belirli bir miktar üzeri mevduatı olanlara uygun ücretli kasa kiralıyor.


  • prole  (04.02.24 17:11:37) 
2


  • Mirket  (04.02.24 17:14:43) 
5- yastık altı devam.


  • duyulmasi gerektigi kadar  (04.02.24 17:59:22) 
Kiralık kasa ama şu kriz zamanında şubelerde kiralık kasa da bulunmuyor..


  • yankee jumping  (04.02.24 18:11:45) 
3 sene falan 2. seçenekteydik. artık evde kasada devam


  • bir ileti paylastim  (04.02.24 18:22:10) 
Kiralık kasalarda da herhangi bir hırsızlık ya da aksi durumlarda maksimum ödedikleri bir limit var. Onu duyduğumda çok şaşırmıştım yıllar önce. Çok yüksek bir mebla değil. Onu araştırın.


  • mellifica  (04.02.24 20:54:28) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.