arabanın 3-5 tampon çiziğini kasko ile mi yaptırayım cebimden mi vereyim?

merhaba,

hiç bilmediğim işler, şöyle bir durum var.

yıllardır aynı kasko firmasından poliçe alıyorum. 1 kere bile hasar - kaza - mini onarım vs için faydalanmadım. hep hasarsızlık indirimi devam etsen, tramer'e işlenmesin diye diye yılları devirdik.

park sırasında ön-arka tamponda oluşan 3-5 tane ufak çizik, boya kalkması var. 1-2 tanesi mini onarıma girmez diye düşünüyorum, 10-15 cm’den daha büyük çizikler zira.

poliçem yetkili servis onarımını karşılıyor. ne yapayım? kaskodan mı yaptırayım bunları? yoksa kendim cebimden mi vereyim?

teşekkürler,

mini onarıma girenleri mini onarımla yaptır. diğeri için bozma.

  • jelly bear  (02.02.24 17:59:27)
Kaç liralık onarıma kadar hasarsızlık indirimi etkilenmiyor. Onarımın toplam maliyeti nedir. Hasarsızlık indiriminizin yalan olması durumunda kaç liralık poliçe gider kaybınız olacak.

Bu soruların cevabını öğrenip, oturup ondan sonra düşünün.
  • Mirket  (02.02.24 18:35:14)