[]

Akvaryumculara soru

Ufak bir akvaryum kurmak istiyorum evde ve kolay beslenen birkaç tane balık olsun istiyorum.

Sıfırdan başlangıç düzeyinde böyle aşırı komplike olmayacak ama hayvanların da doğru düzgün yaşayabileceği bir akvaryum için neler almam gerekir aparat vs olarak?

Maks 50 cm falan büyüklüğünde bişi düşünüyorum en fazla. Bu boyutlar için hangi balıklar uygun olur?

 
Lepistes


  • alfired  (02.02.24 15:24:10) 
Lepistes, black molly, kılıç kuyruk vb canlı doğurganlar uygun olur.


  • kablelvuku  (02.02.24 15:26:57) 
İki tane altınbaş japon balığı
Bir tane çöpçü balığı
Akvaryumun dibi için kum. İlerde akvaryum bitkileri
Hava motoru, hortumu felan
Hortumun uçuna Hazine sandığı

Benim yaptıüım gibi yapıp musluk suyu koyma sakın yani. Birkaç gün dinlensin su, kloru uçsun sonra koy
  • Tina  (02.02.24 15:56:52) 
@tina ısıtıcı, filtre vs gereksiz mi?


  • buff  (02.02.24 15:58:07) 
güzel bir tane betta alın, trendyoldan betta akvaryumu, üzerine bi kitap okuma ışığı, içine de bir iki kök Spathiphyllum (barış çiçeği) koyun. 2-3 ayda bir suyunu değiştirin başka bişe istemez. başlangıç için betta en temiz ve zahmetsiz tür. bir de eğitilebiliyolar azcık.


  • zeleno  (02.02.24 18:26:11) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.