Yks sınav yeri tercihi

İzmir lise mezunu İstanbul ikametli biri istanbulda sınav yeri seçemiyor mu ?

seçebilirsin istediğin yeri. ikametle ya da liseyle alakası yok.

  • jelly bear  (02.02.24 12:27:55)
onda soyle bi detay var, gecen sene girdim ikamet istanbul ilk tercih istanbul ikinciye istanbul sectirmedi osym'yi aradim mezun oldugunuz lisenin oldugu ili secebilirsiniz dedi. sonra biraz daha arastirinca cevre illerin de oldugunu gordum (detaylari tam hatirlamiyorum) ikinci tercihe gebze yazmistim. o yuzden sizin de ikinci tercihe istanbula izin vermeyecektir eger degismediyse.

  • bay b  (02.02.24 14:37:58)
Teşekkürler
Evet denedim aynen öyle kabul ediyor
1İstanbul - ikamet ili
2 İzmir ve civar iller - mezun lise bölgesi
345 vs İstanbul şeklinde..

2 yerine keşke son tercih yapsalarmış
Açıklama çok net sayılmaz.
  • gla  (02.02.24 16:07:43)