[]

kayıp çipli kedi nereye bildirilir? bulmak için tavsiyeleriniz?

daire kapımız açık kalmış. kedimizi evde bulamadık kaçtığını düşünüyoruz. ama apartmanda da bulamadık o kısım garip. sokaklarda da.

normalde hiç dışarı çıkma meraklısı bir kedi değildi ama şu aralar kızgınlıktaydı.

çipinden bulunması için nereye haber vermemiz lazım? il/ilçe tarım ve orman müdürlüklerine haber verilmesi gerekiyor diyorlar ama direkt telefonla mı arayacağız online, hızlı bir sistem yok mu?

bulmak için tavsiyeleriniz neler? apartman içinde her yere baktık aklımıza gelen, ama aklımıza gelmeyen saklanma yerleri var mı bildiğiniz

 
bildirim işini hallettik. app'i varmış. ama diğer tavsiyelerinize açığız.


  • atramentum  (01.02.24 18:13:05) 
çevredeki veterinerlere bilgi verin.
veteriner zaten yapılması gerekeni söyler.
bulunan kedilerden de haberdar olurlar, ev kedisi olduğunu anlayan biri bulursa veterinere götürür.

yine çevredeki esnafa ve sokak hayvanı besleyen kişilere haber verin, görüp görmediklerini sorun.

fotokopiyle çoğaltıp elektrik direği gibi yerlere fotoğraflı kayıp ilanı yapıştırın.

apartmanın yakınlarına, çevresine ve her ihtimale karşı içine sevdiği mamadan koyun.
bina içinde kazan dairesi ya da çatı katı gibi yerlere saklanabilirler, düzenli olarak kontrol edin.
özellikle evde mama yediği saatlerde, binada ve dışarıda mama bırakmış olduğunuz yerleri kontrol edin.

umarım bulursunuz.
  • blatta hiberna  (01.02.24 19:03:56 ~ 19:04:40) 
1. Kullanılmış tuvaletinin kumlarını, apartmanın köşelerine ve sokağın köşelerine koyun.

2. En az 3 gün düzenli olarak, kum benzeri mantıkla, sevdiği mamadan koyun (gece 22:00 sonrasında)

3. Gece 22:00 sonrasında, kum ve mama güzergahını seslenerek iki veya üç tur atın. Seslenmekten çekinirseniz, telefonla konuşur gibi yapabilirsiniz.

4. Dişi ise, ses veya kokuya gelmek ister, ama diğer kedilerden kaçması gerektiği için fırsat bulamayabilir. Bir kaç gün daha süreyi uzatın.

5. Binanın içindeyse de, dışındaysa da mutlaka hiç rüzgar görmeyen, kuru, sıcak olan yerleri kontrol edin.

Not: Saat 22:00'den sonra çok az insan ve araç olur. Sakin ortamda bulmanız çok daha büyük olasılıktır.
  • alfired  (01.02.24 20:29:04) 
çok şükür bulduk. apartmandan hiç çıkmamış. kaç kere bodrum katı aramıştık bulamamıştık. elektrik panosunun orada bir yere saklanmış. biz seslenince de gelmiyordu korkmuş herhalde. böyle bir durumda önce apartmanı çok didik didik aramak lazım demek ki. birileri okur da faydalanır diye buraya yazıyorum. herkese teşekkürler.


  • atramentum  (01.02.24 20:35:58) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.