kredi cekerken yapilan sigortadaki issizlik teminati

herkese selam,

iki adet kredim var. ve ikisinde de sigorta yapmislardi. issizligi de kapsayan.

bu ay isten cikarildim.

bu sigortalarin bir ise yarama ihtimali var midir acaba?

tesekkurler

Konut, ihtiyaç ve taşıt kredisi kullanan, SGK'lı veya kamu personeli statüsünde çalışanların, istem dışı işsiz kalmaları durumunda, bir kredi veya poliçe süresi boyunca, ilgili kredinin azami 6 taksitine kadar teminat sağlayan bir sigorta türüdür. İstem dışı işsiz kalma durumu teminat altına alınmaktadır.

kredi sözleşmesinde detaylı yazar. müşteri hizmetlerine de danışabilirsin. 6 taksit olayı değişir.
  • jelly bear  (01.02.24 18:14:33 ~ 18:15:28)
Peki bunu almam kredi notumu etkiler mi ? Bankaları bana düşman eder mi ?

  • foster  (01.02.24 21:17:02)
İşten çıkışınız hangi şartlarda yapıldı? Kıdem ve ihbar tazminatına ek olarak bir ikale sözleşmesine dayalı tazminat aldınız mı? Ek bir tazminat aldıysanız sigorta sizi işsiz kalmış değil anlaşmalı ayrılmış sayıyor. Sadece yasal haklarla ayrılıp işsizlik ödeneğine hak kazanıyorsanız teminat kapsamında kredileriniz ödenir.

  • en bi orijinal  (01.02.24 21:22:21)
kidem tazminati, yillik izinler ve 2 ay is aramayla ilgili olan odemeleri yaptilar.

biraz fazla odenmis olabilir. ikale konusunu bilmiyorum ama bir bakayim.

cok tesekkur ediyorum ilginiz icin
  • foster  (01.02.24 22:12:49)
Rica ederim ne demek. Umarım kısa zamanda yetkinliklerinize uygun bir iş bulursunuz.

Bahsettiğiniz ödemeler işsizlik ödeneği almanıza ve kredi ile ilgili sigortanızı kullanmanıza engel değil. Kredi ile ilgili sigortayı kullanmanız kkb skorunuzu da bozmaz. Sigortayı bu risk için yaptırdınız, kullanmaktan çekinmeyin bence.
  • en bi orijinal  (01.02.24 23:20:23)