Vietnam-Laos-Kamboçya

Bu ülkelerden ne getirilir?

Annem gitti de her gün arayıp “gelirken size ne getireyim?” diyor. Hiçbi fikrim yok açıkçası. Ne isteyelim?

Teşekkürler

Plantain/muz cipsi getirsin çeşit çeşit, çok güzel oluyor.
Kamboçya'dan ipek şal ya da yerel dokuma kumaşlardan çanta/şal/bluz falan getirebilir.
images.app.goo.gl şöyle kâselerden getirebilir.
Ailede değişik tarifler denemeyi seven biri varsa jaggery şekeri getirebilir, burada bulmak zor. Aynı temadan, meraklısı varsa oralardan kuru ahtapot, yılan, börtü böcek gibi atıştırmalıklar da getirebilir.

Ben olsam el yapımı bir şeyler (çanak çömlek, suluboya resim, ahşap oyma) ya da yerel giysilerden isterdim.
images.app.goo.gl Vietnam'da bu pantolonlardan var her yerde, bunlardan olabilir.
  • kobuzchu kiz  (29.01.24 22:57:13 ~ 23:22:44)
vietnam kahvesi güzeldir, legend veya legende mi ne öyle bir kahveleri vardi ve epey güzeldi (aradim ismi suymus galiba trung nguyen coffee legend).

bol bol güzel ve ucuz deniz ürünü yesin, doysun kendisi bence.
  • kimi raikkonen  (30.01.24 15:42:02)
kahve- alkollü içecek.

  • atacaksinfinke  (30.01.24 20:06:57)