sabiha gökçen havalimanında metroya yürüme mesafesi

sabah 08:10 da inecek uçak, en kestirme şekilde ayasofya camii tarafına gitmem gerekiyor. metroya yürüyüş mesafesi çok mu? nerde aktarma yapabilirim en hızlı şekilde tramvaya? ona göre randevu saatini söyleyeceğim.

google da havalimanından metroya 26 dk yürüme mesafesi gösteriyor da, efektif olmadı ordan bakmak.

bi 10 dk sürüyor.

  • jelly bear  (29.01.24 15:54:34)
Bence metro+marmaray yapıp Sirkeci'de inmeniz lazım.
Havalimanından metroya da 15 dakikada varırsınız bence. Zaten havalimanından çıkmanıza gerek kalmıyor.

  • biryazgünü  (29.01.24 15:54:56 ~ 15:56:54)
26dk surmez, zaten metro terminalin icine bagli direkt olarak. ustte de yazildigi gibi ayrilikcesmede marmaray'a gecip sirkeci'de ineceksiniz ordan yayan ya da gerekirse 2-3 durak tramvay.

  • bay b  (29.01.24 15:59:29)
Marmaray Sirkeci'de Cağaloğlu çıkışı Ayasofya'ya yürüyerek yakındı.

  • dissendium  (29.01.24 16:17:59)
10 dakika sürüyor, metro yakın. Yürüme bantları var.

  • olimpia  (29.01.24 16:21:19)
10 dk suruyor ama siz her ihtimale karsi biraz daha uzunmus gibi hesaplayin derim. yurunen mesafe uzun cunku yine de, biraz opsiyonunuz olmus olur.

  • in vino veritas  (29.01.24 17:41:31)
havalimanı içinde binebileceğiniz m4 metro var. direkt gelen yolcu katından giriş yapılıyor, az yürünüyor.

ona binip
- ya ayrılık çeşmesi'nde marmaray'a geçiyorsunuz
-ya kadıköy (son durak) inip eminonu vapuruna biniyorsunuz.

marmaray'a geçerseniz, sirkeci istasyonunda iniyorsunuz. tramvay'a binip sultanahmet durağında iniyorsunuz.

vapura binerseniz eminonu'nde inip aynı tramvaya biniyorsunuz. sultanahmet'te iniyorsunuz.

ben olsam marmaray'ı tercih ederim.
  • tabudeviren  (29.01.24 20:36:42)