Motoruma bakmaya geldiler ama ödemeyi eminevim yapacakmış?

Selamlar motorum ilandaydı bugün gelip baktılar beğendiler.

Ancak hafta içi ödemeyi eminevim mi dedi öyle bir şey onu da tam hatırlamıyorum da..

Bizim orada paramız var zaten bir miktar. Bu motoru da aldı göstericez biz oraya ödeme yapmaya devam edicez ama parayı size oradaki yetkili gönderecek dedi.

Bakın bu da konuşmalarımız dedi yetkiliyle görüşmüşler. ruhsat faturası, e devlette araçlarım menüsündeki görüntü, tramer sorgusu vs. istiyorlarmış.

Bunlar okeyse 1 saatte hallederiz dedi haftaiçi.

Tamam ben de bir araştırayım parayı versinler de sorun değil dedim ama nasıl yapsam bilemedim dikkat etmem gereken bir şey var mı daha önce böyle bir şeye girişen oldu mu?

Edit: isterseniz eminevime gidip yetkiliyle de görüşebiliriz dedi

Notere gitmeden, işlemleri başlatmadan, gişedeki görevli size "para hesabınıza yattı mı?" diye sorduğunda para hesabınıza yatmadan hiçbirşey yapmayın derim. Beni baba evim ilgilendirmez diyin.

  • baldan kaymak  (27.01.24 20:32:56)
Bir arkadaşımı ilanla arayan biri de aynı şeyleri söylemiş.
15-20 dakika araç hakkında konuştuktan sonra (kesin alıcı gibi) iki yüz ben vereceğim gerisini evkur'dan alacaksın tarzı bir şey.
Olay orada kapandı tabii ki.
Aracı kim alacaksa para da o kişinin hesabından gelecek demiş arkadaş...
Tabii konu hemen kapanmış.
Yeni bir dolandırıcılık türü sanırım
Oltaya gelmeyin.
  • marcus fenix  (27.01.24 22:35:27)
Bir arkadaşım da dedi ki şimdi krediler falan arttığı için insanlar oranın üzerinden alıyor.

Güvenli olsun diyorsan devletin takas bank iye bir hizmeti var. Parayı oray atıyorlar, noterden devir olduktan sonra size geçiyor para. yok bir sıkıntı olursa da geri onlara dönmüyor gibi bir şey dedi.

Belki o şekilde yapabilirsiniz dedi ama net bir kullanan kişiyle karşılaşmadım henüz.
  • ananiyimioguz  (27.01.24 22:52:44)
Benim anlamadığım şu.
Madem orada paran var bu katakulli neden?
İkincisi, hadi arkadaşı anladık, bizim arkadaşla da aynı şekilde konuşuyorlar.
Madem oaran var orda (nasıl oluyorsa artık) al parayı diyince neden uzuyorlar.
Bildiğin dolandırıcılık işte.
Cüzi miktarını kendi verip motoru üzerine alacak.
Ne eminevim ne de evkur'un böyle bir şeyden haberi vardır.
Yüksek ihtimal geri kalanı için onlarla anlaşmıştır elimde şöyle bir motor var kaç para verirsiniz diye.
Onlar da galerici gibi fiyat vermiştir anca bu kadar veririz diye.
Ancak ruhsat elemana geçtiğiniz içşn üzerine bir bardak soğuk su içeceksiniz.
Olay, bu.
Öyle şu kadarını ben verecem, getisini dayım, eniştem olmadı kaynım verecek gibi pazarlıklardan uzak durun.
  • marcus fenix  (27.01.24 23:14:46)
Bu yaz aracımı sattım, karşı taraf fuzuloto'dan kura ile hak sahibi olmuş.
Paranin yarisi nakit yarısı fuzuloto noter devrinden sonra hesabıma atacakmis.

Satış sırasında arada bir tanidik vardi fuzuloto'da ki görevlisi de hemserim çıktı.

Fuzuloto'da para ne zaman hesaba gecicek dedim 3 saat icinde dedi ve soz verdikleri gibi oldu

Tabi arada tanidik olmasa pek sicak bakmazdım.

Karar verirseniz para hesabınıza geçene kadar anahtarı teslim etmeyin
  • Fritz-X  (27.01.24 23:26:39)
bu firmalar evi alacak kişiye al şu parayı git al evi arabayı demiyor öyle paramı aldım firmadan evi arabayı alayım diye bir şey yok, olsa öyle yaparlar zaten.
alışveriş sırasında firmadan da biri oluyor, siz satışı veriyorsunuz yetkili de belgelerin kopyalarını vs alıyor ondan sonra ödemeyi gerçekleştiriyor.
satıcı için biraz can sıkan bir durum ama krediler böyleyken başka pek bir alternatifi de yok alıcının.
firma adını, şubesini vs öğrenip gidip sorabilirsiniz durumunu.
  • Whily  (27.01.24 23:50:24)