saatin orijinalliğini anlamanın bir yolu yok mu?

resmi distribütörünün satış fiyatının %35 aşağısında bilindik online satış sitesinden aldım.

ürünün görselliğinde hiçbir problem yok. ağırlığını dahi ölçtüm o da uygun.
peki ama nasıl emin olacağım? garanti belgesi var mühürlenmiş falan ama resmi bir yerde teyit ettiremedikten sonra ona nasıl güveneceğim?

satın aldığım satıcı için şikayetvar'da iki üç tane şikayet var orijinallik şüphesi hakkında.

Marka-model ne? Bazı markalarda online registration var. Oradan register edersen orijinaldir. Ya da alıp başka saatciye gotur. Saatin içinde onemli olan mekanizma. Mekanizma nedir? Spec'leri tutuyorsa orijinaldir.

  • prole  (27.01.24 17:48:50)
saat marka modeli fossil fs4656. saatçinin yapacağı inceleme durumunda ürün garanti kapsamı dışında kalmayacak mı?

  • estranged  (28.01.24 01:55:40)
Hocam bu senelerdir piyasada olan, yaygın bir saat. Bir de bu saatin çakmasını yapmakla uğraşacaklarını şahsen ben zannetmiyorum. Quartz, mineral cam bir fosil için internette gördüğüm 7.500 lira civarı fiyat zaten çok. Sen ederine almışsın. Bir hafta takip et, saat bariz geri kalmıyor ya da ileri kaçmıyorsa kullanmaya devam et rahat rahat.

  • prole  (28.01.24 04:04:42)