[]

Dövizli bes - bu işi bilenler mantıklı mı?

Aylık 100 birim veriyorum süre sonunda aynı birim usd veriyor.

Kura bağlı bes yani.

100 birim atsam 14.400 birim verecek.

Tl ile her ay bunlara verir gibi kenara atıp hesaplayınca aynı yere geliyorum süre sonunda. Tek farkı vergi muafiyeti. O da 3.600 birim yapıyor.

Tek fark bu mu? Sizce değer mi?

 
Ya burada anlatırken önemli birkaç noktayı atladınız ya da dolandırılıyorsunuz. Böyle bir şey var olamaz ki?

Anlattıklarınıza göre sisteme soktuğunuz her 1 lira için 1 dolar karşılık alacaksınız. Bu para işletilmeden vadesiz hesapta bekler gibi duracak, 12 yıl her ay para yatırıp çıkış zamanı geldiğinde de her 1 liranıza karşılık 1 dolar alacaksınız.

Ama bu mantıksız ki? O zaman çıkışa bir ay kala malınızı mülkünüzü satıp buraya yatırıp hiçbir kur farkı ve vergi ödemeden tüm paranızı dolara çevirmiş olursunuz.

Ya da ben yanlış anladım okuduklarımı. Link var mı elinizde, hangi firma yapıyor bu işi?
  • akhenaten  (26.01.24 20:23:25 ~ 20:25:54) 
Mavi kart sahiplerine tanınacak dövizle BES'ten mi söz ediyoruz?
Başladı mı o?
Gerçekten, detay görebileceğimiz bir link var mı, bakalım biz de.
  • Mirket  (26.01.24 20:30:26) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.