evlilik icin saglik raporu

merhabalar. bu raporun tetkikleri icin SMA testi zorunlu mu? zorunlu olacak diye duymustum ama henuz oldu mu bilmiyorum.

bir de istanbul'da butun gerekli test ve tetkiklerin yapilabilecegi bir ozel hastane onerebilir misiniz, fiyati cok ucuk olmayan? nisanlim turk vatandasi degil o yuzden devlet hastanesine gidebiliyor muyuz emin degilim.

tesekkurler

Sağlık raporunu aile hekiminden alabilirsiniz. Özel hastaneye para vermeye gerek yok. Sma zorunlu değil ama gitmişken onu da yaptırın. Sma sonucunun çıkması 3 ayı bulabiliyor, eğer 3-4 çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsanız mutlaka yaptırın.

  • etna  (26.01.24 17:13:40)
tesekkur ederim etna. smayi cocuk oncesi kesinlikle yaptiracagiz, ama nikah icin biraz acele etmemiz gerekiyor birtakim sebeplerden dolayi o yuzden simdilik yaptirmasak olur mu diye merak etmistim.

  • aweamadeus  (26.01.24 17:23:42)
aceleyle bir ilgisi yok, kan alırken diğer testler için bir veya birkaç tüp alırken bi tane de sma için alıyorlar. Bu kadar. (Ayrı ayrı aile hekimlerimizden almıştık biz, yabancı olan erkek mi kadın mı bilmiyorum, Sma testini önce erkeğe yapıyorlar pozitif çıkarsa kadına da bakıyorlar)

yani zaten sma sonucu çıkmasını beklemeden, diğerleri çıkınca raporu veriyorlar. Özelde vs. oluyor mu nasıl oluyor bilmiyorum. Normal şartlarda aile hekimi + verem savaş polikliniğinden akciğer filmi isteniyordu.
  • nhk ni youkosu  (26.01.24 17:36:31 ~ 17:38:33)