Pro Plan vs Royal Canin

İki adet büyük ırk yavrum var onları en besleyici mamayla beslemek istiyorum. Gelişimleri her şeyi takmışsın diye.

Hangi markayı önerirsiniz?

Marka değil ürün.
Royal canin da purinanin pro plan ürünü de kendi veterinerleri, testleri olan, ürün geri çağırma yapan yani dikkatli sirketler.
Bu noktada bunlarin kaliteli ürünlerini aldığınız sürece hiçbir sorun yok. Ben köpeğime proplan large athletic mamasi veriyorum veteriner tavsiyesi ile.

petnutritionalliance.org

Bu siteye bakabilirsiniz. Ama proplan, hills, royal canin falan hepsi aynı iyi kalitede.
  • logisticsmanager  (26.01.24 14:11:43)
Bu arada marka değil dememin sebebi de royal canin da purina da dandik mamalar satiyor. O sebepten kaliteli ürün hatti olanlarini almak gerekiyor.

  • logisticsmanager  (26.01.24 14:12:22)
İnanılmaz mama seçen bir kedim var ve tavuk içerikli mamalardan nefret ediyor. Muhtemelen sindiremiyor ya da midesini bulandırıyor. Royal Canin'in hiçbir mamasını yemedi, çoğunlukla tavuk içerikli bu mamalar (veterinerlere verilen yeme garantili mamaları dahi yemedi). Proplan'ın kuzu etli mamasını ise severek yiyor. Bildiğim kadarıyla et oranı da yüksek, fena olmayan bir mama. Acana, Orijen vs de denedim döne dönem ancak onları da yüksek proteinli olması sebebiyle sindiremedi. Proplan'la gidebildiğimiz yere kadar gideceğiz...

Sonradan aklıma geldi edit yapmak istedim, Proplan kuzu etli mamayı sadece 1,5 kiloluk paketlerde alınca yiyor. 3 kg'luk veya daha fazla paket olduğunda onu da yemiyor. Sebebini asla anlayamıyorum ama bu seviyede huysuz bir kedi...
  • silverleaf  (26.01.24 15:03:20 ~ 15:05:00)