bloke konulan hesaba tekrar para yatırılır mı?

şimdi bana haciz gelmiş ( ya da gelecek, interaktif vergi dairesinde hala görüntülenmiyor). banka hesaplarıma bloke yazısı gönderilmiş, ben zaten tüm paramı çekmiiştim, 8 tl-2 tl falan vardı. öncelikle bana geçmiş olsun :) ama bir şey dikkatimi çekti, bu bankalar cevap yazmışlar haciz isteyene ve takip falan edemeyiz demişler, bu talebi reddediyoruz yazmışlar.

ben şöyle anladım, benim şu ana kadar hesabımda olan paraya bloke konuyor, ama tekrar bir talepte bulununcaya kadar bu hesapları kullanmaya devam edebileceğim değil mi?

Giren para haciz işlemi devam ediyorsa ilgili hesaba talep edilen haciz meblağı kadar otomatik olarak blokeleniyor diye biliyorum.

Sonradan para yatırmayı deneyimlemedim Ama şöyle bir durum oldu bende. Benim faizde param vardı. Ona bloke geldi ve o bloke süresince faiz vermeye devam etti benim banka. En son haczettiler be meblağ mal müdürlüğüne aktarıldı. Haczetmedikleri sürece para faizde bile işletlebilir
  • Unde bach canim  (26.01.24 12:28:51)
anladım, teşekkürler. o zaman ben bankalarla çalışamayacağım, borç bitinceye kadar. internet alışverişi yapıyordum, yalan oldu o zaman.

  • fakat  (26.01.24 12:33:05)
bu bankaya göre değişebilir. yani banka yeni gelen meblağı takip ederek toplam rakama kadar hacizli tutabilir.

ama teb ve yapı krediden örnek vereyim. o an hesapta gördüğünü blokeliyor. sonra başka bir talimat gelmedikçe o hesaba gelen giden paraya karışmıyor.

aslında test etmesi kolay. hacizli hesabına bir 50 tl gönder. 5-10 gün kalsın sonra çekmeyi dene. bankalarla çalışmayacağım derken var olan kredi kartlarını kullanmaya devam edebilirsin. hatta yeni kredi kartı çıkma ihtimali bile var.
  • orpheus  (26.01.24 16:06:14 ~ 16:07:47)
yok kredi kartım zaten çoktan kullanıma kapandı, sms gelmişti başka bankalardan gelen bildirim nedeniyle diye. içinde limit de vardı.

  • fakat  (26.01.24 21:48:47)
Hepsinde işlem yapabilirsin. Sadece o bloke konan miktarı kullanamazsınız. 6 ay 1 sene sonra tekrar e haciz yazısı gönderir banka. O gün o an hesaplarda kaç lira varsa o da bloke olur.

  • alimcgraw  (26.01.24 23:29:18)