Yazici Onerisi

Ablam ogretmen ve sinifta kullanmak icin yazici almak istiyor.

Gereklilikler:
Renkli olacak
Gorece hizli olacak
Sik kullanima uygun
Murekkebi/kartusu/vs bittiginde kolayca ve asiri pahali olmadan doldurulabilecek

Butce 8 bin e fazla.

Tesekkurler

Canon G3420 tanklı yazıcı kullanıyorum, memnunum. Yalnız, sınıfta öğrenciler kavga eder, yazıcıyı kaldırır ederlerse falan tanklı yazıcıları istemeden bozabilirler. Kartuşlu yazıcı uzun dönemde çok pahalıya gelir. Bu durumda renkli lazer alması en mantıklısıdır diye düşünüyorum.

  • malheiros  (23.01.24 18:27:14)
Sacma bir soru olacak ama yazicilar
kartuslu
tankli
lazer
diye uce mi ayriliyor?

Sinifta ogrencilerin kavga edip yaziciya zarar verme ihtimalini hic dusunmemistim acikcasi.
  • 14  (23.01.24 18:39:14)
Kartuşlu ve tanklı Mürekkep püskürtmeliler yavaştır. 1 renkli sayfayı nerdeyse 1 dk da yazarlar.
Siz renkli lazer yazıcı almalısınız. Tam dolu tonerlerle minimum 15 bin sayfa filan yazıyor çoğu.

  • rodeocu  (23.01.24 20:49:30)
@rodeocu renkli lazer yazicinin toneri ne kadar tutar acaba fiyat olarak?

  • 14  (23.01.24 22:38:12)
"Mono Lazer Yazıcı" gibi ibareler goruyorum, bu siyah beyaz demek mi yoksa baska bir sey mi?

  • 14  (23.01.24 23:04:07)
Evet mono siyah beyaz. Renkli lazer için 8 binin biraz üzerine çıkacaksınız.

  • malheiros  (24.01.24 00:18:06)
ben de epson'un tanklı L3151 modelini kullanıyorum uzun süredir. bütün mürekkep püskürtmeliler gibi lazere göre yavaş tabi ama çok yoğun çıktı almayacaksanız bence iş görür bu tip yazıcılar. renkli lazer yazıcılarla arasında epey fiyat farkı var bildiğim kadarıyla. bu modelde fotokopi, tarayıcı da var. kablosuz bağlantıyla da çıktı alabiliyorsunuz. aklınızda bulunsun.

  • mustafakesekci  (24.01.24 16:10:05)