trendyol satıcısından iade işlemi

trendyolda bir satıcıdan figür aldım. satıcı puanı 8.9 idi güvendim ama kırık ve kötü kondisyonda bir ürün geldi. iade ettim ancak satıcı para iadesi kısmında sıkıntı çıkarırsa trendyol nasıl devreye giriyor, böyle bir tecrübe yaşamış olan var mı?

amazon başka satıcı da olsa müşteriyi mağdur etmiyor ama trendyol bu konuda nasıl? para iadesi işlemi sorunsuz çözülür mü eğer satıcı kaynaklı bir sıkıntı olursa?

Uzun ve zorlu bir süreç sizi bekliyor. Satıcı trendyol olsa bile süreç degişmiyor. Dua edin de satıcı iadenizi kabul etsin. Ederse paranız 15 gün içinde yatar. Eger etmezse geri gönderdiginiz ürünü size geri kargolar. Kırık ve şekilsiz bir figürle başbaşa kalırsınız
Trendyol müşteri hizmetlerine yazarsınız 1 ay sizi oyalar. En sonunda lanet olsun diyip çöpe atıp hayatınıza devam edersiniz

  • limonlu eksi  (23.01.24 18:17:41)
satıcının sıkıntı çıkartabileceği tek konu kargodan almanız gerekn hasar tespit tutanağı. onda da, zaten kargo bıraktı gitti, açmamı beklemedi, nereden bilebilirdim ıvır zıvır sallarsanız sorun yaşamazsını. kırık tarafını düşünürsek, zaten normalde tutanak tutmak gerekiyor ve tutanak istemek de müşteriyi mağdur eden bir durum değil, olması gereken. yok ürün sadece kalitesiz geldi derseniz de keyfi iade hakkınız mevcut.

  • kondansator  (23.01.24 18:25:31)
Ben gelen ürünü kargo kutusunu bile açmadan iade ettim, hatta kargoya teslim ederken fotoğraf da çekmiştim hiç açılmadığı belli olacak şekilde, satıcı kabul etmedi. Trendyol maalesef yapabileceğimiz bir şey yok dedi.

  • namandigurai  (23.01.24 18:33:34)
terndyol kendi iade yapyor, sorun olmaz

  • mtgs  (23.01.24 20:07:24)
bu tip durumlarda kargoyu açarken en baştan kamera kaydı almak gerek ki , herhangi bir itilaf ta elinizde delil bulunsun.

  • Rao  (23.01.24 20:38:11)
neyse ki satıcı kötü niyetli biri çıkmadı ve ertesi gün iade işlemini gerçekleştirdi. teşekkürler cevaplar için.

  • oldtimer  (25.01.24 12:48:00)