Bu monitör istediklerimi karşılar mı?

www.amazon.com.tr

Şimdi 3 adet Type-c olduğu yazıyor.
ethernet, ses girişi, diğer usb'ler falan da mevcut.

Yapmak istediğim şeyi de açıklayyım;

Bu monitör üstüne, hoparlörlerimi bağlayacağım.
Etherneti bağlayacağım.
USB üzerinden mikrofonumu bağlayacağım.
Yine USB üzerinden bazen bağlamam gereken cihazlar oluyor (harici disk diyelim örneğin) bunları bağlayacağım.

Ardından ben buna macbookumu bağladığımda, hem macbookum şarj olacak hem de bu cihazlara otomatik bağlanmış olacak. değil mi?

Ek olarak da, ben buna windows kasamı da bağlayacağım. (Ama type-c üzerinden mi bağlamam gerekiyor mesela?)

Asla macbook ile aynı anda çalıştırmıyorum windows kasamı. Macbooku söküp, windows kasayı taktığımda, bu cihazlara bu kez de windows kasam bağlanmış olacak?

olacak mı?
yoksa bunun olması için başka bir şey mi gerekiyor?
veya araya bir switcher gibi bişey mi koymak gerekiyor?

macbook kısmını bilmiyorum. kasayı display port ya da hdmi kablosu ile bağlayacaksınız. kasa ile bağlantı sağladığınızda çalışırlar. bendeki monitör aynı marka/model değil ama usblerini bu şekilde kullanıyorum kasaya mikrofon kablom yetişmediği için.

  • nolmus yani  (23.01.24 10:36:39)
bu ekran 90 watt'a kadar enerji verebiliyor diye görüyorum. bu durumda evet macbookunuzu ayrıca şarja bağlamanıza gerek kalmayacaktır.

  • kent sakini  (23.01.24 13:10:12)