Mitolojiden anlayanlara soru: bu abla medusa mı

Bu linkteki abla medusa mı, yoksa ondan bundan esinlenilmiş bi figür mü

Bi de ablayı tanımayanlar bakınca aaa yılan saçlıı kadın resmii bu, der mi, yoksa işte kanatlı meleksi bi antik abla mı dersiniz

images.app.goo.gl

Aha da link
Teşekkürler

Medusa'ya hic benzetemedim. Kanat oldugu bariz gibi, yilanla alakasi yok arkasindakilerin.

  • sertac akin  (22.01.24 19:10:10)
Hayır değil. Medusa'nın saç telleri yılan.

  • abbabaabbaababbabaababbaabbabaab  (22.01.24 19:22:32)
Bu arada medusanın da kanatları varmış. Tabi saçları yılan. Bu arkadaş medusa çağrışımı yapmıyor son kararımız di mi :)
Medusa ise almak istemem :)

  • photo85  (22.01.24 19:45:09)
medusa yerebatan sarnıcındaki gibi. bununla alakası yok.

  • candide  (22.01.24 19:45:44)
Şu çocuğun abisinin resmi o

pixabay.com
  • Mirket  (22.01.24 19:50:24)
Bu resmen, kısa saçlı, kanatlı bir cupid bence. Medusa'yla alakası yok.

  • PhoenixRising  (22.01.24 19:52:09)
medusa'yı ötekileştirmen hiç hoş değil :)) küllük güzelmiş bu arada medusa da olsa alırdım ben ama bütçe sorun.

bence de medusa değil melek figürü sadece
  • exlibris  (22.01.24 19:52:53)
Medusa müthiş bi karakter bence. Günümüzde feminizmin de sembollerinden biri. Gayet takdir ederdim medusa olsa ama değil bu

  • nundu  (22.01.24 20:02:36)
Figürün çevresindeki meander motifi antik yunan sanatının ikonik bir simgesi olduğu için figürün melek değil de yunan mitolojisine ait olması muhtemel, en azından tasarımı yapan kişi bunu arzulamış.

Ancak çizim tekniği dolayısıyla kimliğini sadece tasarlayan bilir :D gerçekten bu şudur diyemeyiz. Çünkü modern bir üretim bu. Tespit için gerekli atribütler de çok iç içe geçmiş.

Örneğin kanatlar ve genç yüz hatları mö4.yy sonrası bebek erosu çağrıştırıyor ancak bebek eros buradakinden çok daha "bebek" olmalıydı. Eros arkaik dönemde yaşlı birisi olarak tasvir ediliyor, hellenistikten sonra gençleşiyor ancak hiçbir zaman ilkokul çoğu olarak tasvir edilmiyor swh

Ancak en büyük ihtimal eros olması yine de. Saçlarındaki kalın bukleler zannedersem yine bebek erosların ortaya çıktığı dönemdeki genel barok üslubun taklidi.

Ancak kesinlikle medusa değil.
  • akhenaten  (22.01.24 22:16:26)
Versace’nin eski logosu derdim :) kanatları da telife girmemek için yapılmış desen sayardım.

  • ya volna  (23.01.24 09:22:35)
kesinlikle medusa değil, buna medusa diyen göz doktoruna gitsin.

ben kanatlı abla değil, kanatlı oğlan çocuğusu olarak stilize bebek eros diyorum. kanatlar ve yay-ok eros'un atribütleri zaten, kanat var yay-ok yok ama kanatlara kalp formu verilmiş olması aşkı çağrıştırıyor.
  • halanne  (23.01.24 11:00:35)