[]

yurtdisindan turkiye'deki aileye market alisverisi vs.

yabanci kredi karti ya da paypal gibi bir yontem ile boyle bir sey mumkun mu?
 
Bir kere lazim olmustu denemistik, online odemede yabanci kredi ya da banka karti kabul etmiyorlardi. Muhtemelen guvenlik sebebiyle yabanci kartlari online sistemlerde engellemis oluyorlar. PayPal zaten Turkiye'de yasakli, o yuzden marketler de kullanamaz.

Ailenin yakinlarinda mahalle marketi/bakkali gibi bir yer varsa oraya ulasip hesaplarina SWIFT uzerinden doviz gondermeyi teklif edebiliriniz eger Turk bankalarindan bir kartiniz yoksa. Ya da baska bir akraba/arkadasa rica edeceksiniz, siparisi onlar verecek siz onlarin hesabina gondereceksiniz.
  • sertac akin  (22.01.24 15:24:25) 
Papara hesabi acip sanal kart olusturabilirsiniz. Hem banka hesabi acmamis oluyorsunuz hem de aylik bir gideri yok. Ben yillardir kullaniyorum ve yabanci kart kabul etmeyen her yerde kullanabiliyorum.


  • VIPCH  (22.01.24 15:26:34) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.