Sedef Hastalığında dikkat edilmesi gerekenler ve Doktor Tavsiyesi

Ne önerirsiniz?

Stres olmamalı. Cilt kuru olmamalı. Banyoda su çok sıcak olmamalı.

  • dissendium  (21.01.24 10:51:30)
acı biber, turşu, yumurta gibi şeylerden uzak dur.

yaz aylarında mutlaka en az bir hafta deniz tatili yap. denize gidemiyorsan sedefli bölgeyi bol bol güneşe maruz bırak.

akşamları sedefli bölgeye yağ sürebilirsin. organik soğuk sıkım hindistan cevizi yağı işe yarıyor. tabi bazı kişilerde yaramıyor. işe yarayacak olanı bulman lazım. sızma zeytinyağı da olabilir.
  • tabudeviren  (21.01.24 12:22:11)
Sigara ve bazı yiyecekler(kişiye göre değişir), stresle birlikte bu hastalığın sebeplerinden. Doktor tavsiyesi; Prof. Dr. Murat Durdu, vücuduma büyük noktalar halinde yayılan sedefin (saç derisi, omuz, sırt, bacak ve kolda bazı yerler) yayılmasını durdurdu ve görünen sedefi tamamen bitirdi. İyileşme süreci zaman alıyor, bu süre içinde belirli aralıklarla doktora kontrole gitmeniz gerekecek. Doktorun dediklerine dikkat ederseniz ve ilaçlarını aksatmadan uygularsanız iyileşiyorsunuz. Ben tavsiye üzerine, ilaçtan ve doktordan umudumu kesmişken gittim ve iyileştim. Umarım siz de iyileşirsiniz.

  • emirleblebikemir  (22.01.24 00:13:21)
Benim yakınımın ellerinde çok ciddi kabuklanma olmuştu ve bir proseför gümüş nitratlı bir karışım tedavisi verdi. Ellerine 1 hafta uyguladı cilt altına işliyor ve simsiyah oluyordu ama deri iyileştir o dokular temizlendi ve gerçekten geçti. Çok stresten tetiklenmişti

  • titanic kemancısı  (22.01.24 01:48:18)