Havayolu Firmalarinin Kabin Bagajı Ölçüleri

Selamlar, salı günü Vueling ile Fransa'ya uçacağım ve sadece underseat cabin bag hakkım var. Dolayisiyla sırt çantasıyla gideceğim ancak bir sorum var :) Firma ölçüleri 40x20x30 olarak belirtmiş ve benim bu ölçülerden bir tık büyük sırt çantam var 45x25x35 gibi, bildiğim kadarıyla şirketler bir kutuya çantayı sığdırmamızı istiyor dolayısıyla sözkonusu sırt çantamı kutuya sigdirabildigim surece olculerin onemi yok diye biliyorum ancak bu firmayla daha önce hiç uçmadifim icin garantiye alarak sizlere sormak istedim. Bunlar mezurayi ellerine alip çantayı ölçmezler değil mi? :)

Mezure ile ölçen olduğunu biliyorum da her yolcuya değil. Çok net belli olanlara. Ben misal bu sene atina'ya uçarken 5 cm falan fark vardi kimse bakmadi ama biri spor ekipmani ile yapmaya calisti e tabi alakasız ölçü, onda olctuler.

Firma ismi aratinca trustreviewde falan daha çok bilgi cikar.
  • logisticsmanager  (20.01.24 17:43:31)
İspanyada vueling ile uçtum bi kere. Bagaj ölçümü yapmamışlardı. Bilgim bu kadar :D

  • glamdr1ng  (20.01.24 19:04:10)
Bu havayolu ile geçen yıl uçtum. Bahsettiğiniz ölçülerin üstünde bir sırt çantam var. Dolu olmasına rağmen bir şey denmedi. Vueling dışında Ryanair gibi lowcost havayollarıyla da sık sık uçuyorum. Genelde sırt çantasını kimse ölçmüyor. Bu yüzden sorun yaşayacağınızı hiç zannetmem.

  • but that was just a dream  (20.01.24 21:25:35)