özel okullardaki yemek fiyatı hk

son günlerdeki özel okul fiyatları herkesin malumu. herkes tartışmış falan onu geçtim. ama daha çok dikkatimi çeken ise o okullardaki yemek fiyatları. bir listede gördüm yıllık yemek ücreti 200bin lira. yahu bu nasıl oluyor? tamam 2 öğün kahvaltı + öğün veriliyor ama 200k ne? meb'e baktım 1 yıldaki okula gidilen gün sayısı 180 civarı. hadi 20 gün daha ekleyelim 200 diyelim. günlük 1000tl yapıyor. catering firmasında çalışan biri yorumlamış bir okula 2024 için 125 liradan yolluyoruz falan. tamam hadi bu okul aşırı kalabalık olmadığı için çok ucuza gelmesin ve en iyi en temiz şirketten istetsin. yine de kahvaltı 300, öğün 700 mü oluyor? bu nasıl hesap anlamıyorum. ki bahsettiğim kadar iyi yerlerden falan yemek de getirtmiyorlar onu da söyleyeyim de neyse.

bu okullar, müdürleri bilmem neleri ne diye açıklıyorlar? veliler bölme çıkarma yapıp yahu hocam günlük bin lira nedir dediklerinde aldıkları cevap nedir?

Fabrikada mühendis olarak çalıştım. Bir sürü catering şirketi gördüm. İyi yemek ve kötü yemek arasındaki farkı catering şirketleri sayesinde anladım. Yüzde 90 kalitesi yüksektir. Kullandıkları malzemelerin markaları kalitelidir. Catering işinde yakıt önemli. Çünkü sen almaya gitmiyorsun. Sana getiriyorlar. Mutfak olduğu için doğal gaz önemli.

  • dissendium  (19.01.24 12:41:58)
veliler artık yemek ve kitap parasının kat kat fazla alındığını biliyor. eğitim ücreti arttırılamadığı için yemek ve kitap parası fazla alınıyor.

  • oyokbuyoknevar  (19.01.24 15:13:42)