Emeklilik hk.

annem geçen sene nisan ayında başvurdu.
hala hiçbir güncelleme yok. evraklar incelemede olarak gözüküyor.

bu süreçte istanbuldan izmire de taşındı. bu taşınma sürecinde kendisine bir evrak vs. gönderilmiş olsaydı haberimiz olurdu değil mi? en azındann edevletteki statü falan güncellenirdi?

sorabileceğimiz de bir yer yok.
hiçbir yer telefonlara veya mesajlara cevap vermiyor. cimere 4 ay önce yazdık ordan da cevap alamadık vs.

yapabileceğimiz bir şey var mı?
süreci istanbul'dan izmir'e falan aktarabilir miyiz veya? şuan unkapanı şubesi bakıyor, oraya da gidip gelme ihtimali pek yok.

benzer bir süreç yaşadım eyt başvurumla ilgili. meğer sms gelmiş olumsuz sonuçlandığına dair, ben de smslere bakmadığım için fark etmemişim, çok sonra gördüm.

başvururken e devlette görünen ve primlerimin yatırıldığından emin olduğum günlerimin bir kısmı şu an bulunamıyor. sayısız dilekçe verdim ama benim durumumda onbinlerce başvuru varmış. görünmeyen günler başvuru masası kurmuşlar dalga geçer gibi.

sms'lerini kontrol etsin, belki mesaj gelmiştir ve fark etmemiştir benim gibi.
  • Phoebe  (17.01.24 20:05:32 ~ 20:06:12)
eyt kapsamında mı emeklilik talebinde bulunmuştu?

eğer öyleyse e devletten emekli günlük ödeme diye bir yer var önce oraya bakın. adınıza bir ödeme yapılmış görünüyorsa işlemleriniz tamamlanmıştır ama yazılı evrak vs gelmemiş postada kaybolmuş olabilir. önce dediğim yeri kontrol edin. 2023 ve 2024 yıllarını kontrol edin
www.turkiye.gov.tr

sonra burayı kontrol edin. tahsis numarası oluşmuş mu? bu link 4a ssk'lılar için
www.turkiye.gov.tr

bağkurlu ise www.turkiye.gov.tr
  • exlibris  (17.01.24 20:22:00 ~ 20:23:14)
bu iş cimerle, maille çözülmüyor.
gitmek lazım.
unkapanına yakın biri var mı ?

cevap ver mutlka
  • mtgs  (18.01.24 09:35:11)
@phoebe,

bu sms'ler, bşavuru yaparken verilen telefona geliyor değil mi? başvuru sürecini hiç bilmiyorum.

@exlibris, EYT'li olarak değil, normal zamanı gelmişti de.

@mtgs, şuan unkapanına yakın kimse yok, ben önümüzdeki ay istanbula gidicem ama annemin gelmesi pek mümkün değil.
  • tchuck  (19.01.24 08:45:24)
Emekli 4A aylık sorgulamada: Sisteme kayıtlı 4A Emekli Aylık bilginiz bulunmuyor.

yazıyor.

ibb.co

evrak takip bölümünde ise bu şekilde gözüküyor durum.
  • tchuck  (19.01.24 08:50:56)
Başvuruyu online yapmıştım ben, e devlette numaram tanımlı, o numaraya geldi.

  • Phoebe  (19.01.24 11:19:50)
Mobilim editleyemedim.

Bir de artık ikametin olan yerdeki sgkdan takip ediyorsunuz zaten. İzmir'de gitsin hangi ilçedeyse.
  • Phoebe  (19.01.24 11:48:50)