NordVPN bazı uygulamalar için lokasyonu değiştirmiyor.

merhaba,

NordVPN kullanıyorum. sayesinde yurtdışındayken eksisozluk kullanabiliyorum. ancak kendisi "precise location" kullanan bazı uygulamalara etki edemiyor sanırım. hava durumu uygulamasının lokasyonu bile değişmedi.

precise location kullanan uygulamalar için başka bir yöntem mi kullanmak gerekiyor?

"precise location" konumuzu GPS ile buluyor. VPN IP adresinizi o ulkenin IP adresi olarak degistirir.

Ozetle bunu engellemek icin telefonda olsa bilgisayarda olsa lokasyonunuzu GPS uzerinden talep ediyor. Buna izin vermeyi engelleyin. Ornek olarak Chrome size sormasi gerekiyor ... sitesi sizin konumuza erismek istiyor. izin vermek icin evet i tiklayin seklinde.

Ayarlardan kalici olarakda lokasyonu kapatabilirsiniz.
  • isminivermekistemeyensuser  (17.01.24 03:33:33)
peki gps lokasyonunu başka bir ülke olarak nasıl değiştirebilirim ki bu uygulamaları kandırabileyim? Android telefon kullanıyorum.

  • birkac sorum var  (17.01.24 10:56:03)
Fake gps uygulamasiyla ( google play)

  • lapaz  (17.01.24 16:42:38)
fake gps bende hiç bir işe yaramadı. En azından uygulamalar için.

Ancak zaten hava durumu uygulamalarının neredeyse hepsi, bulunduğunuz konum ile birlikte diğer seçili konumların hava durumlarını göstermiyorlar mı?

Google, accuweather, apple veya Xiaomi'nin kendi hava durumu uygulamalarının tamamında birden fazla lokasyonun hava durumunu takip ediyorum.
  • yeninesiltupcu  (17.01.24 18:24:14 ~ 18:25:04)