yerden ısıtma ve petek sistem ısıtma performansı

Hangisi daha ıyı ısıtıyor? ekşi de kımı cok memnun kımı degıl. yerden ısıtma ıcın alerjık etkı, kuruluk rahatsızlıkları verdıgı yazılmıs. aılede kulak burun kaynaklı alerjik problem var, saglık oncelıklı oldugu ıcın ona gore tercıh yapacagım.

tesekkurler

Yerden isitma daha iyi. Ama gec isiniyor yani duzenli olarak evde isitici acik kalacaksa yerden yaptirmak mantikli. Ayrica gorsel olarak cok avantajli hicbi sey onunu kapatmis olmuyor. Toz yaptigi soyleniyor evcil hayvan icin titiz davranmak gerekebilir. Kuruluk hepsinde gecerli kuruyan biri olarak iki isitmada da rahatsizlik duyuyorum

  • ala09  (14.01.24 16:22:12)
yaklaşık 5-6 sene önce yerden ısıtmalı ev alan tanıdık anca 1 sene dayanabildi, evde yürünmediğinden ayakla basamadıklarından falan bahsediyorlardı sadece çok kötü diyip durdular , sonra sistemi komple iptal edip petek yaptırmışlardı.

  • eja  (14.01.24 16:42:13 ~ 16:47:12)
Yerden ısıtmalı bir evde oturuyorum ve acayip memnunum. Evde kedi var, bahsettiğiniz alerjik etki, kuruluk veya herhangi bir problem yaşamadım.

  • pispinti  (14.01.24 16:52:40)
10 yıla yaklaştı yerden ısıtmalı bir evdeyiz sağlık yönünden birsorun yok. Komşularda aynı şekilde.

Kıyaslama yaparsak petekte ısı kaybı daha fazla sanırım.
Yine de ne olursa olsun müstakil bir evde zahmeti olsa da soba gibisi yok. Diğer kalorifer çözümler, soba sıcaklığının verdiği his yanında hiç kalıyor.
  • diyecevaplandı  (14.01.24 17:23:41)
Ailem yirmi yıldan beri tabandan ısıtmalı bir evde yaşıyor. Yerler taş olduğundan geç ısınıyordu ama ısınınca çok zor soğuyordu ve yere basınca sıcak olması güzel bir histi. Ancak geç ısınması ve boru patlaklarında çok masraf çıkması gibi sebepten ben petek tercih ederim.

  • kraldan cok kralci  (15.01.24 07:57:46)
Yerden ısıtmalıdan memnun olanlar merkezi sistemli mi yoksa kombili mı merak ettim.
Yatak, koltuk pencere yakınında ise sıkıntı olması lazım çünkü en çok ısı kaybı oradan oluyor genelde.

  • parka  (15.01.24 12:57:24)