Karakoldayım Akıl Verin Lütfen

Daha önce gürültü sebebiyle şikayet ettiğim komşum bugün sarhoş bir şekilde kapıma dayandı. Kapıyı yumrukladı ve tehdit etti. Polisi aradım ve şu an karakoldayım. Polisler şikayetçi olmamam konusunda akıl veriyor. Adam daha da azabilirmiş vs. Sorunlu bir tip.

Polisler uğraşmak istemiyor belli ki.
Sizce ne yapmalıyım?

Ölümle tehdit edildim, çok berbat bir histi. 1 odalık dairede çaresizce polis bekledim.

  • french lover  (11.01.24 02:40:15)
polisler doğru söylemiş. davadan kanundan ciddi birşey çıkmaz, adam arızalı ise daha beter bela olur. fiziksel bir zararın da olmamış. boşver.

  • parka  (11.01.24 02:52:16 ~ 03:05:53)
En azından bir korksun istiyorum. Gelip özür dilerse çekerim şikayetimi. Böyle hiç şikayet etmeyince de cesaret alabilir.

  • french lover  (11.01.24 03:01:07)
o adam sana bıçağı takar. ondan sonra bile polis olaya karışmaz.

  • ferenc  (11.01.24 03:28:20)
Ben de park yeriyle ilgili benzer süreç yasamistim. Polis "istersen şikayet etme biz bı görüşelim" demişti. Sonra beni arayıp "konustuk, bundan sonra istediğin yere park edebilirsin" demişti.

İşlem yapılması polisin de işine gelmiyor tecrubelerimden anladığım. Benim yaşadığım tarzda bir şey onerebilirsin polislere
  • abuzer  (11.01.24 05:48:49)
Polis ugraşmak istemiyor. Şimdi siz deseniz şikayetçiyim diye bir sürü evrak kitap işleri çıkacak adamlara. Ben olsam şikayetimden vazgeçmem. Dava da açtırım ölümle tehdit huzur ve sükunutu bozmakta. Sonra acilen de ordan taşınırdım. Sikayet etseniz de etmeseniz de adam size kafayı takmış. Apartman boşluğunda kıstırabilir

  • limonlu eksi  (11.01.24 08:18:17)
polis uğraşmak istemiyor. siz şikayetçi olun polise kalsa iş olmasın. olay savcılığa intikal etsin eleman nasıl korkuyor. tehdit var zaten. o çekinsin bu çekinsin tamam da o zaman pısalım bekleyelim. hukuk yok da ülkede herkesin babasının malı değil.

  • mikahakkinen  (11.01.24 09:55:09)
Bu saatten sonra geri adım atmanız bence de doğru olmaz.

Şikayetinizi yapın. Sonrasında yanınıza gelebilecek birileri varsa, onları çağırın. Erkek kardeşiniz, babanız vs. En kötü bu sıkıntı devam ederse, tanıdıklar vasıtasıyla ağzını burnunu kırdırın.

Bu cinsler nezaket, geri adım gördüğü anda daha sert üstünüze gelirler.

Bunlar bana ve çevreme ters, ne biçim öneriler bunlar diyorsanız, taşının...

.
  • kartallar yuksek ucar  (11.01.24 09:59:56)
Polise bakmayin, gidin sikayetci olun. Korkup geri cekilirseniz daha cok rahatsiz eder. Ben de gurultu nedeniyle komsumu sikayet ettim.

  • Kahvedesu  (11.01.24 10:05:05)
polise değilde doğrudan savcılığa şikayet edin. polisler uğraşmak istemiyor.

  • my fault  (11.01.24 11:34:29)
Her bir adli vaka, kayıtlara, istatistiklere olumsuzluk olarak yansıyor. Bu da asayişi teminden sorumlular için kötü puan demek oluyor.
Asayişi sağlamakla sorumlu olanların görevlerini yapmak yerine mağdurun gözünü korkutarak sindirmek istemesi de ibretlik bir olay.
Bir avukatla görüşün. +1
Savcılığa gidin +1
  • Mirket  (11.01.24 11:51:27 ~ 11:53:00)
kanıt varsa şikayet edin. yoksa boş verin

  • gizemli dede  (11.01.24 14:32:08)
Şikayetinizden vazgeçmeyin, ileride duruma göre vazgeçersiniz.

  • drako  (11.01.24 15:12:04)
Polis şikayeti işleme koymak zorunda. Cimere ya da kollukgozetim.gov.tr e şikayet edin.

  • jazzabel  (11.01.24 16:53:40)
şikayetinden vazgeçme.

  • gabe h coud  (11.01.24 17:31:56)
vazgeçersen daha da azabilir. edip wsonuç alamazsan da. şikayeti geri çekersen, ileride oluşacak yeni bir sıkıntıda, bir öncekinde şikayeti geri çektiğini sana söyleyecekler. konu eskisine göre daha tehlikeli bie hal alsa da ciddiye alınmayacaksın.

  • alispaint  (12.01.24 01:32:54)