kafayı yiyeceğim bi yardım be-çok kısa valla-

şimdi misal
'bağcılardayım' diyoruz ya dümdüz bir mantıkla
'zeytinburnudayım' demek mi gerekiyor yokusa 'zeytinburnundayım' mı demek gerekiyor?

okmeydanıdayım - okmeydanındayım

biri çekip kurtarsın lan beni bu bataktan kafayi yiyezeyim gale

doğrusu zeytinburnudayım. ama zeytinburnundayım daha çok söyleniyor, çünkü daha kolay geliyor insanlara.

  • baldur  (05.07.10 12:33:40)
(bkz: #9835708)

Tam aynı şey değil ama alakalı.
  • sui  (05.07.10 12:44:59)
baldur kişisi
bunun böyle kaynak gösterebileceğim bir tarafı var mıdır be ?
sabahtan beri bizim editör hatunla saç saça baş başa olacağız
saçmalıyorsun diyor bana
e abi önceden burası ok meydanıymış
ok meydanındayım derlermiş şimdi burası ok meydanı değil ki
okmeydanıdayım denmesi gerekir diye tutturdum
bana mısın demiyor hatun kişi
  • hela gozlum  (05.07.10 13:17:39)
bencede doğrusu bu zeytinburnudayım.
ama kesin tespit için tdk ya bak. yazım kuralları falan de gugili dayı sana yardımcı olabiler. ek kök meselesi yani bu zeytinburnu.

  • seyduna6687  (05.07.10 13:28:20)
desteğiniz için teşekkür ediyorum sevgili zeyinburunlular, zeytinburnunular, zeytinburnunakiler, kalamatalar
ööeeh lan skicem gidip vatandaşlıktan çıkıcam bu nasıl bir çiledir ya

  • hela gozlum  (05.07.10 13:34:36)
zeytinburnudayım olur mu ya çıldırdınız herhalde. oldu olacak nişantaşıya gidin bari.

üşenmeyin okuyun:

www.tdk.gov.tr
  • tek  (05.07.10 15:09:26)
şahmeran baltacıoğlu diyordu, eminönüne değil eminönüye doğrusu, derdi bizdeki derslerinde.

  • baldur  (05.07.10 16:16:45)
eğer bu akşama kadar doğrusunu bulup getirmezse kimse vuvuzelayla intihar edeceğim
abi nooluyo hakkaten lan hangisi doğru bunun

  • hela gozlum  (05.07.10 16:57:04)
kapı gibi tdk linki verdik yetmedi mi:)

  • tek  (05.07.10 20:18:14)
tramvayda da zeytinburnu'na gider yazar bilmem dikkat ettiniz mi.

  • srdr  (05.07.10 23:42:08)