[]

Sınır polisi ilaçlarda sorun çıkartıyor mu? (Reçete yüzünden)

İrlandada ilaç fiyatları pahalı ve muadilleri olmayabilir diye yanıma birkaç çeşit ilaç alacağım(antibiyotik, grip ilacı, ağrı kesici vs). Ama stok şeklinde bir kutu içine birkaç kutuluk ilaç koyacağım. Bunların çoğunu reçete olmadan eczaneden alıyorum. Fakat bazıları sınır polisleri bunların reçetesini soruyor diyorlar (ilaçların hiçbiri kırmızı reçeteli değil, basit ilaçlar). Böyle bir saçmalık varsa en azından yazdırıp reçete götüreyim havaalanına.
 
çok kez götürdüm avrupa'ya. hiçbir zaman sormadılar.


  • summerjam0306  (05.01.24 16:03:13) 
satmaya gidiyor gibi bi halin yoksa (10ar kutu vs) sorun cikacagini sanmiyorum. bugune kadar kimse sormadi bana. (kirmizi recete spor)


  • eksi sozlukte eksiyen adam  (05.01.24 17:58:04 ~ 17:58:57) 
20 kutu prozac soktum 10 kutuyu diğerlerinin içine sıkıştırdım. Sadece 4ü için reçete vardı. bunların yanında da reçetesiz olarak 4 kutu desyrel, 4 kutu kas gevşetici, 5 kutu ağrı kesici, 1 kutu antibiyotik, 5 kutu devit, 3 kutu grip ilacı, 2 kutu mide ilacı soktum. hepsi aynı valizdeydi. hatta yanında daha bişiler daha soktum ama hatırlamıyorum şu an ecza dolabıma bakmam lazım :D konum almanya. hiçbir şey demediler.


  • truf  (05.01.24 23:41:56) 
Lustral'a gitmişliğim var defalarca. Genelde gittiğim gün sayısı kadar alıyorum kutudan ziyade.


  • put it in your appropriate place  (05.01.24 23:54:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.