[]

instagram kısıtlı profil uyarısı +13 yaş

bir hesap var girdiğimde;

"Kısıtlı profil
Bu profili görmek için en az 13 yaşında olmalısın.

Bu içeriği kısıtlamak üzere yasal bir talep aldık. Bu talebi ilkelerimiz doğrultusunda değerlendirdik ve bir hukuk ve insan hakları incelemesi yürüttük.
Değerlendirmenin ardından, yerel yasalara aykırı olduğu konumda içeriğe erişimi kısıtladık."

bu nedir? hesapsız ve vpn ile denediğimde de bu var.

kişi de eski okul zamanı tanıdık ama samimi olmayan biri, bir arkadaşım story'de paylaşınca tıkladım, hesabı açıktı elemanın öyle 1-2 story'sine bakıp çıktım taa aylar önce, az önce baktım beni engellemiş mi bu diye pc'de gizli sekmeden bakınca bu uyarıyı aldım. metin de öyle bir türkçe var ki ben mi kısıtlanmışım o mu onu da anlamadım. yani gayet normal düz fotolar vardı gezme tozma. nasıl olmuş olabilir ki böyle bişey? daha doğrusu nedir bu?

 
www.reddit.com
Hesaplara min yaş kısıtlaması getirilebiliyormuş. Profil ayarlarınızda kişisel detaylar gibi bir yerde doğum tarihiniz olmalı, onu bir kontrol etsenize.

  • kobuzchu kiz  (05.01.24 08:13:23) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.