hababam sınıfı kitaplarını okudunuz mu?

film çekilirken kitaba ne kadar sadık kalınmış?
birinde olup diğerinde olan/olmayan şeyler nelerdir?

Ben de lisedeyken okumuştum. Çok zaman geçti ama sadık olmadığını hatırlıyorum. Filmde yer almayan çok farklı karakterler var kitapta, film birçok açıdan sadık değil kitaplara.

Fakat çocukluğumuzdan beri aşina olduğumuz, defalarca izlediğimiz bir film olduğu için, film serisi o kadar iyi ki, kitaplardan tat alamamıştım ben. Tabii dediğim gibi çok zaman oldu okuyalı, şimdi okusam ne düşünürüm bilmem
  • bir fincan kahve ile film izlemek  (03.01.24 20:48:00 ~ 20:48:45)
rıfat ılgaz bile filmleri eleştiriyor beğenmiyor, kitapta olmayan karakterlerin eklenmesi, olan karakterlerin değiştirilmesi, kitaptaki anafikrin filmde tam tersi olması

internette rıfat ılgaz filmleri beğenmedi eleştirdi diye aratınca yazınca ilgili yazılar çıkıyor
  • freebird5406_2  (03.01.24 22:01:46)
inek şaban kitapta gerçekten inek bir öğrenci mesela.

  • hrskrs  (04.01.24 00:30:06)
Ben okudum baya farklı olaylar var ve kitap da çok eğlenceli geldi bana. Filmlerin yeri ayrı ama kitap da oldukça güzel.

  • rodeocu  (04.01.24 02:03:35)