Dava sürecinde telefon yazışmalarının açıklanması

Bazı davalarda, şüphelinin üçüncü kişilerle de yazışmaları basına açıklanıyor, örneğin son Denizbank Seçil, Arda Turan hikayesi vs.

Bunlar size de garip gelmiyor mu? Henüz kesinleşen bir suç kararı olmaması ayrı bir konu, yazışmaların açıklanması kötü bir durum değil mi diğer insanlar için de?

Ne bileyim, biri beni dolandırsa, yazışmalarım basına çıkacak diye şikayet etmeden bir düşünebilirim. Sanki bir çok insanı şikayet etmekten bile uzaklaştırabilir diye düşünüyorum. Siz olsanız ne yapardınız?

Zaten kişisel bilgilerin gizliliği gereği öyle bir açıklama hiç yapılmaması gerekir, hatta suçtur, ama Türkiye`de hukuk namına düzgün işleyen ne kaldı ki?

  • zikardo  (03.01.24 18:46:49 ~ 18:47:16)
Beni birisi dolandırsa ve yasal olarak sıkıntı olmasa tüm konuşmaları basına kendim bile veririm yani suçum yoksa niye çekineyim ki? Kolay yoldan para kazanma hırsı ve dolandırıcılar arasında geçen konuşmalar işte çok dramatik bir hikaye yok ortada

  • titanic kemancısı  (04.01.24 11:39:52 ~ 11:40:35)