[]

%70 Yol – %30 Arazi Uyumlu 4X4 Araç Lastiği

Selamlar. Lastiklerde %70 yol – %30 arazi uygunluğu diye bir şey görüyorum forumlarda. Ama lastiklerin açıklamalarında böyle bir bilgi yok. Bu konuda bilgi verebilecek olan var mı? Teşekkürler.


NOT: Hankook Kinergy 4S 2 X H750A 215/70R16 100H (4 mevsim) aldım ama Bodrum sıcağı için uygun mu, emin değilim. Ara sıra da arazide (kamp vb için) kullanmayı düşünüyorum. Aracım Toyota RAV4 2.0 2005 model.

 
Hem yol hem arazi uyumlu lastikler AT (All Terrain) olanlar. Genellikle yolda, yuksek hizlarda rahatsiz edecek derecede ses cikariyorlar. Cogu insan yaz kis kullaniyor. Genellikle yol icin tasarlaniyorlar ama hafif arazide de is goruyorlar. Off road lastiklerinin aksine camurlu yollarda yolda birakirlar. %70 yol %30 arazi uygunlugu tabirine en uygun lastik bunlar ama ben herhangi bir lastik markasinin yuzde verebilecegine ihtimal vermiyorum. Muhtemelen kullanici yorumudur.

Hankook Kinergy normal yol lastigi. Arazi icin modifiye edilmemis bir RAV4 ile zaten off road yapamazsin. Toprak yollarda falan gidersin en fazla. Bence herhangi bir 4 mevsimlik lastik isini gorur.
  • thetruenorthstrongandfree  (04.01.24 05:51:08) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.