Doksanlı yıllar filmleri

Bu döneme ait "ulan ne filmdi be" dediğiniz film/ler var mı, varsa nelerdir?

shakespeare in love, o zamanlar gençtik :)

  • freebird5406_2  (02.01.24 15:56:12)
ulan ne filmdi beeeah dediğim film baya azdır ama o dönemden dönüp tekrar tekrar izlediğim filmler var elbet. sorduğun sadece hollywood filmleri mi? öyleyse liste baya kısalır ama öyle değilse aklıma ilk gelenler:
before sunrise
ratcatcher
three colours: blue
whisper of heart (anime)
burnt by the sun
through the olive trees
schindler's list
saving private ryan

çok var çünkü 90'lar film endüstrisi için çok verimli yıllardı.
  • konusma ben konusuyorum daha bitirmedim  (02.01.24 16:23:56 ~ 16:46:35)
Leon

  • heritage  (02.01.24 17:52:08)
Eskiya, Agir Roman, Masumiyet, Kahpe Bizans ve ucundan Arabesk.

  • hot potato  (02.01.24 18:04:40 ~ 18:24:33)
Türk filmi olarak:
— eşkıya
— tabutta rövaşata
— masumiyet
— her şey çok güzel olacak

Genel:
— pulp fiction
— yeşil yol
— american beauty
— olağan şüpheliler
— american history x
— leon <3
— seven
— cennetin çocukları
  • cemallamec  (02.01.24 18:29:06)
The Usual Suspects.

  • put it in your appropriate place  (02.01.24 18:30:26)
O yillardaki filmlerin hemen hepsi "ulan ne filmdi be" denecek cinstendi. Yaz yaz bitmez. 2-3 tane de ben ekleyeyim.

Titanic'le ayni doneme denk geldigi icin arada kaynamis bir film "Amistad"
Immortal Beloved, Seven years in Tibet, A few good men, Harem Suare
  • congratulationsyouwon  (16.01.24 21:21:41)