sözlükte mesajların otomatik silin(me)mesi?

eskiden 1 ay sonra mı ne belli bir süre sonra mesajlar otomatik silinirdi databaseleri çok şişmesin diye (duyuru da aynı şeyi yapıyor hani), sanırım artık böyle kaynakları verimli kullanma gibi dertleri olmadığı için mesajlar silinmiyor? baktım birkaç sene önce gelen ya da attığım mesajlar hala mesaj kutusunda duruyor. yoksa hala başka türlü bir limit var mı? (mesela mesaj kutusundaki mesaj sayısı atıyorum 500'ü bulursa en eski mesajlar silinmeye başlanır gibi)

mesaj kutusundaki arşivleme özelliği, belli mesajları bu otomatik silinme işleminden kurtarmak için vardı. arşiv sekmesi ve mesaj arşivleme özelliği hala var ama artık mesaj silinmiyorsa bu özelliğe ne gerek var ki, niye hala var?

ekşiduyuruda siliniyor sözlükten silinmiyor.
arşiv özelliği şunun için var. toplu silme yaparken tüm mesajları silmeyi önlemek için.

  • jelly bear  (01.01.24 02:30:26)