Yeni işte ilk gün ne yapılır? Ortama ne diye giriş yapılır?

Selamlar,

Şimdi kuruma girer girmez güvenliğe gidip selam ben Amaranta bugün işe başladım, mı diyeceğim? Sonra kime gideceğim? Şu anki işimde yöneticiyi telefondan tanıyordum. Beni de işe zaten iş arkadaşım götürmüştü. Bir önceki de uzaktandı zaten. Bu seferkinde niye afalladım:/

Mesai 8'de mi 9'da mı başlıyor onu da bilmiyorum. Sizce İK'ya whatsapp'tan yazsam mı? Mesai kaçta başlıyor gelmeden önce işe giriş evrakları dışında getirmem gereken yapmam gereken bir şey var mı diye? (Daha önceden ofisin adresi için yazmıştım) Yoksa saçma mı olur? Bir arkadaşım mail at dedi, yav o kadarına da gerek yok sanki:/

Cevaplar için çok teşekkür ederim şimdiden arkadaşlar.

Eli boş ayrılmayın: open.spotify.com

Güvenlik İK'yı arar. Sonra İK'ya gidersiniz. İK çalışacağınız kişinin yanına götürür. O kişiyle yöneticinin yanına gidersiniz.

Arayıp sorabilirsiniz kaçta başladığını.
  • dissendium  (27.12.23 12:04:03)
internetten şirketin telefonunu bulup arayıp çalışma saatlerini sorabilirsiniz. başlama saatinden 15 dk önce güvenliğe gidip kendinizi tanıtıp bugün işe başlıyorum dersiniz. güvenlik ik'yı arar, birileri gelip sizi alır ve sonrası için yönlendirir. şimdiden hayırlı uğurlu olsun...

  • boyalı kuş  (27.12.23 13:59:01)
eger baslama saatini bilmiyorsaniz en kotu ilk gun biraz erkenden gider ekstra beklemis olursunuz. guvenlige de sizin yazdiginiz gibi yeni ise basladim derseniz sizi yonlendirirler.Eger evraklar konusunda emin degilseniz IK'ya mail de atabilirsiniz WP'a kiyasla daha profesyonel olur. Merak etmeyin zaten gunde yuzlerce mail trafigi oluyor.

  • mrceg  (27.12.23 15:05:18)
Yöneticiniz ya da ik size bu bilgileri vermeliydi.
Yöneticinize ve ik ya mail atın, ilk gün kaçta gitmelisiniz, hangi ofiste gideceksiniz, hangi giriş kapısını kullanacaksınız vs.
İyi şanslar ilk gün için.
  • zimbirik  (27.12.23 16:18:20)
Cok stres yapma amaranta, IK ya(ozellikle senin ise aliminda rol oynanayan kisiye) mail at kacta gelecegini ve prosedurun ne oldugunu sor. Sirketten sirkete degisir olaylar ancak genelde @dissendium un dedigi gibi olur. Yani IK ilk basta seninle gorusup sirketle ilgili bir takim bilgiler verir ardindan seni yoneticiye goturur ve o da sana detaylica bilgi verir.

Simdiden hayirli olsun ve bol sans.
  • j r r tolkien hayrani  (27.12.23 18:50:48)