Bu TV'nin Ne Sorunu Var?

Selamlar.

TV'yi tamirciye götürdüm ama orada aynı sorunu gözlemleyemedik. (Daha sonra kendi laptop ve Google TV cihazımı da tamirciye götüreceğim, test etmek için.)

Tamirci başka parçaları takıp çıkararak denemeler yaparken TV hiç açılmaz hale geldi. "Sen bunu bırak, ben bakıcam" dedi.

2 ayrı video çekmiştim, sorunları gösteren. Bakıp yorum yazabilirseniz çok sevinirim. Videolar Google Photos'ta. Güvenle açabilirsiniz.

1) photos.app.goo.gl (10 s) (cızırtı)
2) photos.app.goo.gl (1 dk) (kapanıp açılma)

Teşekkürler.

büyük ihtimalle anakart sorunlu,
yedek parça için tv marka modeliniz + anakart yazıp internette aratabilirsiniz. tamircinin size vereceği tamir fiyatını az mı çok mu öğrenirsiniz.

  • durbidakka  (27.12.23 09:26:16)
sadece bir yorum, anakart (işlemci, ram vs) arızası olsa kapanıp açıldığında hdmi girişine bağlı olan laptop görüntüsünü göremezdiniz.

bence elektriğin tv'ye gelişi ile ilgili bir sorun olabilir. (tamircide aynı sorunu gözlemlemedik yazmışsınız bu da bunu destekler). bir de, tv'nin power board u üzerindeki kapasitörlerden birisi ya da bir kaçı şişmiş olabilir. bu da tv içindeki elektriği dengesizleştirir ve açılıp kapanmasına sebep olur. (emin olmamakla birlikte o cızırtılı görüntü sebebi de bu olabilir)

(hoş kapasitörlerden biri şişmiş olsa usta görürdü muhtemelen)
  • makbur  (27.12.23 16:24:37)