yukarı kattaki tadilat gürültüsü?

sitede oturuyorum. yukarı kattakiler tadilata başladılar. hafta içi çalışıyorlar ve sabah 10 ile akşam 5 arasında yapıyorlar o konuda sıkıntı yok. ama bugün site yönetiminden 2 ay süreceğini öğrendim tadilatın.

bizimde 1,5 yaşında çocuğumuz var. öğle uykusu uyuyamıyor çocuk matkap gürültülerinden.

2 aylık tadilat süresi çok değil mi? bizde eve taşınırken ufak tefek işlerimiz oldu ama max. 1 hafta sürdü.

bunun bir maksimum süresi olmuyor mu? benim başka hakkım var mıdır? yoksa mecburen buna katlanmak zorunda mıyım?

Bizim komşu da 3-4 ay tadilat yaptı. Bu aylardan biri ramazana denk geldi. Her gün matkap sesleriyle uyandık. Çok büyük problem. Bence de bir tadilat max 1 hafta bilemedin 2 hafta sürer. Bu bina kaba inşaat değil ki aylarca tadilat yapasın. Oturanlar var orada, yaşlısı var hastası var bebeği var. Saygısızlık. Geçmiş olsun.

  • Tisatiaşer  (26.12.23 11:15:47)
elinizde 3-4 fincan kahveyle merhaba, ben alt katta oturuyorum öğlen 1-2 arası matkap gibi işleri yapmasanız olur mu bebeğimiz uyuyamıyor derseniz kimse reddetmez.
Yoksa kanuni olarak bir yere varamazsınız memleketimizde.

  • pascha d  (26.12.23 12:21:59 ~ 12:22:43)
1.5 yaşında oğlu olup tadilat yaptırmış biri olarak yazıyorum, tatlı dil ile giderek çocuğu uyuttuğunuz saatler arasında ses yapmamalarını ev sahibine söylerseniz anlaşacaksınızdır.

  • mirty  (26.12.23 21:10:51 ~ 27.12.23 09:05:49)