Yurt içi döviz transferi, SWIFT ücret tahmini, alternatif yollar

Merhaba,

- Yakın zamanda Türkiye'deki iki banka arasında döviz transferi yaptınız mı? Ne kadar bir meblağ için toplam ne kadar ücret ödediniz?
- Gönderici ve alıcı bankaların ücret tarifesini öğrendik diyelim, aracı bankalardan ne kadar kesinti yapılacak yaklaşık bir fikir edinebiliyor muyuz?
- Wise gibi bir alternatif var mı?

Nakit çekeyim bankamatikten filan yatırayım diye düşünüyordum, HSBC'nin koca şehirde şubesi bile kalmamış.

kendi hesapların arası dolar havalesi yapmak istiyorsan midas üzerinden kesintisiz yapabiliyorsun.

  • gibicibicis  (25.12.23 23:50:22)
Maalesef Midas'ın ING ve HSBC'de hesabı olmadığından yine SWIFT yapmak gerekiyor sanırım.

  • fadetoreality  (26.12.23 00:02:00)
İşbanktan irlandaya yaptım. 11k euro için 55 euro, 3.200 euro için ise 16 euro para kesti. Meblağ arttıkça miktar düşüyor sanırım.

  • Unde bach canim  (26.12.23 09:58:53)
Minimum 15 dolar civarıydı sanki

  • aguen  (26.12.23 11:11:40)