Tadı guzel ortalama viskiler

Bugüne kadar hep dışarıda içtim, içiyorum. Geçen Carrefourdan passport diye bir şey aldım, resmen zehir, absinthe gibi bir şey çıktı daha önce kokusuyla tadı bu kadar acı sert bir şey görmedim. Içemiyorum resmen. Carrefour ya da migrostan alabileceğim 1000 liraya kadar tadi düzgün, sert olmayan, hatta şekerli de olabilir viski var mi ya da illa viski olmak zorunda da değil aslında. Şarap ve bira içmekten sıkıldım, kokteyller de çok pahalı artık.

Sert olmayan sorusunun cevabi genelde Irlanda viskileri oluyor. 3 kez distile edildikleri icin daha yumusak icime sahipler.

Turkiye'de Jameson gordugumu hatirliyorum. Ama eger varsa Bushmills'in Black Bush'unu oneririm, hafif isli ama bir yandan vanilya kokulu icimi rahat ve makul fiyatli bir viskidir.
  • sertac akin  (25.12.23 01:33:03)
Passport Scotch hiç içmedim ama ucuz bir viski olması nedeniyle tadının güzel olmaması normal.

Yumuşak içimli ve uygun fiyatlı (1.000 TL civarına ne yazık ki artık sadece uygun fiyatlı viskiler alınabiliyor) viski için İrlanda viskilerine bakmalısınız. Türkiye'de Jameson, Tullamore Dew ve Bushmills'i neredeyse bütün büyük süpermarketlerde bulmak mümkün.

Aslında konyak daha yumuşak içimlidir, konyak da deneyebilirsiniz. Metaxa (7 Yıldız) görece uygun fiyatlı ve yumuşak içimlidir. Fransız konyakları ise ne yazık ki uçtu gitti.
  • 10551037  (25.12.23 01:56:29)
bell's
nispeten hafif içimli bir viski, fiyatı da uygun baya
bence deneyebilirsin.
(git: eksisozluk111.com)
  • veddin vele biddin  (25.12.23 02:06:47)
Bana göre sıkıntısız kafa yormayan fiyatı normal viskinin adi black label. Ne alacaginizi hep bilirsiniz.

Onun dışında irlanda viskileri su gibi gidiyor+1
Zamanında peaky blinders izlerken bir sise bir haftada bitti.
  • logisticsmanager  (25.12.23 03:28:58)
Şekerli diyorsaniz rom bakabilirsiniz. Her rom değil bu arada ama şekerli romlar var (aklima gelen benim sevdiğim ama pahalı el dorado 12 ya da diplomatico reserve exclusif)

Şekerli viski aklima hic gelmedi. Eğer isterseniz gidin ucuz burbon alın (jim beam falan) kokteyl yapın mis gibi.
  • logisticsmanager  (25.12.23 03:30:56)
Dimple ... genelde sek içilir, buz bile olmadan keyifle içebilirsiniz. Yanında da bitter çikolata. Afiyet olsun.

  • alfired  (25.12.23 05:43:24)
bushmills ve singleton içmesi çok rahattır

  • delidiyorum  (25.12.23 08:41:04)
white horse, ballantines, famous grouse, jameson ilk akliima gelenler.

  • bay b  (25.12.23 09:17:52)
Jack Daniel's Gentleman Jack, oldukça lezzetli.

  • kimlanbu  (25.12.23 10:57:36)
Viski - Glauk
Rom - Bumbu

  • lüzumsuz adam  (25.12.23 11:00:05)
Hafif ve damakta kısa, içimi gayet kolay bir kanada viskisi tavsiye edeyim ben de. J.P Wiser's.

Bunun 10 yıllığı carrefour'da indirimde sanırım şu an. 650 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam.
  • thracia  (25.12.23 11:01:38)
Black label, singleton,

  • oligomer  (25.12.23 11:05:00)
O fiyat aralığında single malt olarak the glenlivet the founder's reserve ve the singleton off dufftown fena değil.

  • iwasbornonamountainside  (25.12.23 12:10:35)
Çok teşekkürler herkese

  • sanguine  (25.12.23 23:48:55)
jameson senin ilacin kral. bildigin tatli.

  • baldur2  (26.12.23 03:09:32)