işyerinde kahvaltı alternatifleri

uzunca bir süre dilim ekmek arasına kaşar peynir koyup götürdüm.
sonra yine uzunca bir süre açma/poğaça ve üçgen peynir götürdüm.
ikisinden de sıkıldım. simit sevmiyorum.

alternatif ne önerirsiniz, siz neler götürüyorsunuz?

Ben bazen pirinç patlağı disklerinin arasına fıstık ezmesi + bal/reçel sürüp sandviç yapıyordum, taşıması da kolaydı.

  • kobuzchu kiz  (24.12.23 09:45:50)
Ben ekmeğin arasına zeytin ezmesi sürüyorum haşlanmış yumurta ve biraz da beyaz peynir. Ezme yerine zeytin de yediğim oluyor ama bu üçlüye tapıyorum hdjfjfjf ama yumurta olayı sıkıntı tabi bizim ortamda başka yiyenler de olduğu için kimse rahatsız olmuyor:)

  • Kediyi üzdün  (24.12.23 09:51:01)
yumurtalı omlet yerine nohut unlu omlet, hem bozulmaz hem kokmaz, hem tok tutar, hem besleyici, internette tarifler var, yanına da domates salatalık, peynir, zeytin
youtu.be

ikinci öneri hazır yufkadan ıspanaklı (ya da neyli seviyorsan) gözleme
youtu.be

hazır lavaş alıp ister mantarlı ister karışık sebzeli dürümler olabilir
youtube.com

mercimek köftesi, patates salatası gibi şeyler yanına yine kahvaltılıklar

hocam sen biraz çeşit biriktir, hep aynı şeyleri yemek kısa zamanda bıkkınlık yaratır
  • freebird5406_2  (24.12.23 10:24:35 ~ 11:19:18)
Bir kenarından yarılmış somun ekmek arasına soğumuş 2 haşlanmış yumurtayı dilimle ve parça parça yerleştir.sebzeleri ufak doğranmış salatayı da ekmeğin içinde dağıt.
Tabi salataya pul biber ve tuzu tabi baştan eklemek lazım.
7-8 siyah zeytini de ekmek içinde yaydıktan sonra dilimlediğimiz beyaz peyniri de ekleyelim ve ekmeğimizi kapatalım.

Bu tarif 2 şekerli çaysız asla gitmez. İş yerinde fast food olmadan, mideye yaşatılacak yegane varoşluk ve neşe kaynağı işte bu.

İş yerine daha götüremedim ama evde fırsat olduğunda yaptığım bir şeydir.
  • diyecevaplandı  (24.12.23 11:02:43)
Ben olsam sandviç ekmeğinin içine koyduğum şeyleri değiştirirdim. Dana jambon, hindi füme, eski kaşar, ezine peyniri vs.

Bir de her sandviç ekmeğinin tadı aynı olmuyor onu da arada değiştirmek faydalı olabilir.
  • pispinti  (24.12.23 11:58:49)
Allah aşkına haşlanmış yumurtalı bişeyi ofiste yemeyin.kokudan kusacak gibi oluyorum.

  • morfeus emmi  (24.12.23 12:05:08)
@morfeus emmi

evet, yumurtayı sevmiyorum zaten, bundan sonrası için belirtmiş olayım :)
  • tabudeviren  (24.12.23 12:24:02)
benim için alternatif kahvaltı etmemek olmuştu, zaten 12 gibi öğle yemeği olunca hiç eksikliğini hissetmemiştim. keşke daha önce bıraksaydım kahvaltı etmeyi diye düşünmüştüm :)

  • king lizard  (24.12.23 13:56:07 ~ 13:56:21)
Wasa üstüne krem peynir sürüp yemiştim bir dönem.
Bir dönem de tüm kahvaltılıkları ufak bir kaba doldurun ofiste yiyordum. Ekmek simit vb gerekmesen doyuruyordu

  • kondansator  (24.12.23 14:43:05)
@morfeus emmi +1 kahvaltı veya öğle yemeğinde kokan bir şey getirmeyin ya. Lütfen.

  • yenibirgüzelnick  (24.12.23 16:19:43)
-füme somon dilimli kruvasan sandviç ve tarçınlı matcha çayı
-sade poğaça ve vişne suyu
-fıstık ezmeli yulaf unundan krep ve limonlu zencefilli detoks içecek
-çikolatalı açma ve soğuk çay
  • joooper  (24.12.23 21:25:34)
overnight oats

  • bay b  (25.12.23 09:11:47)