Anneye Telefon

Arkadaşlar annem için telefon almayı düşünüyorum, kendisi internet whatsapp vs kullanıyor. Öte yandan 7 inç civarı telefon için çok büyük diyor, 5 inç telefon daha pratikmiş ama o önemli değil alışır diye düşünüyorum, 5 inç de çok küçük çünkü yazıları okuyamamaktan şikayet ediyordu.
Şimdi biz kendisine bir telefon alacağız yeni yıl gelmeden alalım diyoruz, Samsung veya Xiaomi (hatta bana sorsanız Xiaomi için reklam vs diyorlar, direkt Samsung), güzel bir fiyat performans telefonu alalım istiyoruz, fiyat bandı olarak da yani bir 6-7 civarı olabilir (belki 8'e çok üst düzey bir ürün vardır onda da "e sen 6-7 dedin" diye şey olmasın :)) acaba ne alsak, teşekkürler.

android de uygun fiyatlı boyutu küçük telefon kalmadı

samsung m14 ve a14 ikisinin özellikleri aynı, m14 ün batarya kapasitesi 6000 mah a14 ün 5000 mah ve boyut ağırlıkları da aynı, bu yüzden m14 alırdım
m.gsmarena.com

fiyatları da 6.500 civarı

www.hepsiburada.com

  • freebird5406_2  (20.12.23 14:01:29 ~ 14:04:50)
Samsung'un A serisi iyidir. A14, A34, A54 gibi gidiyordu galiba.

Xiaomi'de iyidir. Redmi note serisinden alabilirsiniz. 12s, 12 pro vs.

İkisi de f/p telefon serisi. Verdiğiniz fiyata değer.

.
  • kartallar yuksek ucar  (20.12.23 15:26:56)
Ben de M14 ve A14 dikkatimi çekti ama bunlar ve A serisi arasında emin olamiyorum

  • ckisc  (20.12.23 18:48:17)
samsung a serisi işinizi görür,
A serisi M serisinden bir üst segmenttir

  • efruz  (20.12.23 20:01:00)
Şimdi gördüğüm kadarıyla A14 M14ten üstün arkadaşın belirttiği gibi, M14 bunu batarya ile dengelemis. Belki de ben yanlış gördüm. Epey sitesinden bakıyorum A14 için leş falan diyorlar kafam karıştı. Bu segmentte telefonlar aşağı yukarı belli, Samsung A14 ve M14, Xiaomi 12s 12 pro. Upladigim için kusura bakmayın belki birileri daha yazar netleşir diye öyle yapıyorum. Fikri olan lütfen belirtsin, teşekkürler.

  • ckisc  (24.12.23 10:52:37)
selamlar. telefon ilk önce işlemcisine bakılarak seçilir, özellikle takılma olmadan uzun vadeli kullanım hedefleniyorsa.

samsung exynos 850 kötü bir işlemcidir, bu işlemciye sahip tüm samsung modelleri eleyin. geriye bu modeller kalıyor: m14, a23, a24.

m14 kaba bir telefon, 9.4mm kalınlığa sahip. a23 de artık eski bir cihaz, kurumsal mağazalarda satılmıyor. a24 bence ideal ama bütçenizi biraz aşıyor.
  • kesmekes laleler  (24.12.23 11:50:29)
ben az önce a14'ü m14'ten üstün tutmuşum ama hem arkadaşın bahsettiği işlemci muhabbeti hem de benim epeyden yaptığım araştırma sonucu sanırım m14 alacağız gibi duruyor. kaba biraz dediğiniz gibi ama bilemedim.

  • ckisc  (24.12.23 12:11:08)