Deprem için sizce nasıl hareket etmeli?

Elimizde ikisi yaklaşık 35-40 senelik 5 katlı iki ayrı apartmanda iki daire, bir de en az 50 senelik 3 katlı küçük bir apartmanın orta katında bir daire var. Biz ilk yazdığım dairelerde oturuyoruz. Yeni daireler ise olmuş 6,5-8 milyon arası. Eski iki daireyi satıp bir yeni daire alsak deprem için aynı muhitte olduğumuz sürece bir teminat olabilir mi?

Şehir: İstanbul

Binaların hangi ilçede olduğu da önemli.

Bu hikayede 3 katlı olan bana daha güvenli gibi geldi.
  • John Bloor  (19.12.23 10:16:24)
Bence muhit önemli mesela kıyı şeridi riskli alanlarda iseniz iki bina da sorun olabilir ama daha kuzeydeniz ikisi de belki sorun olmayabilir. Lokasyon vermek istemezseniz kuzeyde mi kalıyorsunuz ya da boğaz iç kesimine doğru mu? Anadolu- Avrupa? john +1

  • titanic kemancısı  (19.12.23 10:25:26 ~ 10:25:48)