kahve öğütücü önerisi

elimde farklı kahve demleme ekipmanları bulunuyor (v60, aeropress, french press, moka pot) evde de bir dünya kahve çekirdeği. fakat el değirmeninden artık istediğim performansı alamıyorum. bu el değirmeni de vakti zamanında dandik seramik değirmenlerden almıştım aşağıdaki gibidir.

www.hepsiburada.com

commandante alacak gücüm de olmadığından ötürü: farklı kalınlıklarda çekim yapabileceğim otomatik öğütücülerden önerinize ihtiyacım var. tabii timemore el değirmenleri de gözüme güzel geliyor fakat emin değilim aynı paraya otomatik öğütücü mü yoksa el değirmeni mi ?

konik disli bi el degirmeni al gec. linkteki guzel gorunuyor. ben de ona benzer hario var. kahve konusu bence cok abartiliyor. 30k verecegin ekipmanla 500 liralik ekipman arasinda oyle ucuk bir fark yok.

  • buenosdias  (18.12.23 14:55:22)
ben de manuel öğütücülerle uğraşmaktan bıkmıştım. açıkçası üşeniyordum. seramik öğütücülü makine arayışı içindeydim. çelik olanlar ucuz ama onlar da eşit öğütmüyor ve çekirdeği kesiyor. yurtdışından şu ürünü buldum. biraz yavaş öğütse de güzel öğütüyor. üstelik taşınabilir olduğu için kampta da yanıma almak avantajlı. tam şarj ile ince öğütümde 6-7 defa 20 gramlık öğütüm yapıyor. ben satın aldığımda 350 civarıydı fiyatı artmış. hem elektrikli hem de seramik öğütücülü kaliteli cihazlar çok pahalı. bu ürünü tavsiye edebilirim.

www.amazon.com.tr
  • jepa  (18.12.23 15:10:50 ~ 15:11:59)
kg79 var bende. filtre kahve için kullanıyorum. çok düzenli öğütemiyor. tanelerin bazısı küçük bazısı büyük kalıyor. şimdi baktım buna 3000 lira istiyorlar. şimdi olsa buna 3000 lira vereceğime 3400 liraya melitta molino alırım: www.kahve.com

espresso yapacaksanız daha üst düzey bir makineye ihtiyacınız var.
  • inheritance  (18.12.23 16:17:33)
kahvede en önemli şey öğütücüdür ve genelde acemi kullanıcılar tarafından pek önemsenmez.

elektrikli diyorsanız ve bütçeniz fazla yoksa direkt olarak bunu alın. daha hiç uğraşmayın, araştırmayın. bana güvenin.

www.cafemarkt.com

başka mağazalardan fiyat araştırması da yapın ancak cafemarkt son derece iyi müşteri desteği olan bir firmadır.

son olarak, sakın seramik değirmen almak gibi bir hata yapmayın.
  • motosiklet burclu adam  (19.12.23 00:24:23)