Covid-19 aşısı, grip aşısı ve geçmeyen hastalık döngüsü

Mhrs'ye giriyorum, covid-19 aşısı hakkım tanımlanmış görünüyor. E-nabız'a girince de grip aşısı tanımlanmış, aile hekiminden yazdırın diyor. 2 aydır bir iyiyim bir kötü. Farenjit geçiyor soğuk algınlığı başlıyor, tam bitti derken bronşit oldum. Bronşiti ilaçla atlattım derken aradan daha 1 gün geçmedi şimdi de boğaz ağrısı ve halsizlik başladı. Lanet bir döngüyle cebelleşiyorum ve sağlıklı olmak neydi unuttum artık. Ben ne yapayım? Bu iki aşıyı da hemen olayım mı, ara mı bırakayım, iyileşmeyi mi bekleyeyim? Bana bir çare bulun, akıl verin... artık kafayı yiyeceğim!

iyileşmeden zaten aşı olamazsınız. grip aşısı olabilir ama covid aşısı olmazdım ben. sürekli hasta olduğunuza göre dinlenemiyorsunuz galiba. o yüzden bir ara verin mümkünse

  • paintov  (17.12.23 12:20:55)
Aile hekimine git. Niye bu kadar çok hasta olduğunu sor. Seni bir hastaneye yönlendirsin.
Çünkü normal değil bu. Sebebini araştır. Ben de bir zamanlar sonbahardan ilkbahara kadar hasta olurdum. Burun ameliyatı oldum sorun çözüldü.
Şimdilik aşıları unut. Aşı sağlıklı insan içindir.
Grip aşısı tanımlandığına göre bir kronik hastalığın var da risk grubunda mısın. O konunun da sık hasta olmanla ilgisi olabilir. Doktorunla görüş.
Geçmiş Olsun.
  • Mirket  (17.12.23 12:49:04)